Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Gazze önergesi! Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi acil toplantıya çağrılıyor

TBMM Genel Kurulu'nda, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un imzaladığı “İsrail Refah katliamlarına karşı bildiri” başlıklı genelge okundu.

“VAHŞET TÜM DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE DEVAM EDİYOR”

Mutabakatta, uluslararası mahkemelerin tüm kararlarını görmezden gelmekten çekinmeyen, işgalciliği ve zalimliğiyle tanınan Netanyahu yönetimindeki İsrail'in sivil yerleşimleri hedef almaya devam ettiği, Mahkemenin Uluslararası Adalet Divanı'nın operasyonları durdurma kararına rağmen Siyonistlerin vahşeti tüm dünyanın gözü önünde devam ediyor.

“DÜNYADA BİRİ YOK”

İsrail'in insanlık karşısında yalnız kalmaya mahkum ettiği Gazze halkına uyguladığı baskı ve zulüm politikalarının tüm Filistin'i yaşanmaz hale getirdiğinin altı çizilen muhtırada, şu ifadelere yer verildi:

“İsrail işgal yönetimi, güvenli bölge olarak gösterilen Refah'ta Gazze'deki kardeşlerimizin çadırlarını bile yangın bombalarıyla bombalayarak yüzlerce masumun kanına sebep oldu. Uluslararası anlaşmaları ve hukuki normları hiçe sayan Netanyahu ve çetesi, bu cinayetlerle pervasızca dünyada benzeri görülmemiş bir ırkçılık sergiliyor. Son Refah saldırısıyla insanlığa karşı suçların en alçak örneğini işleyen İsrail'in eylemleri, apartheid rejiminin uygulamalarının ötesine geçerek soykırım boyutuna varıyor. Bu katliamlar ve insanlığa karşı işlenen suçlar karşısında sessiz kalmamak, insan haklarına değer veren her bireyin ve her ülkenin görevidir.

Vicdanlı ve adil insanların önderlik ettiği insani cephe, Holokost'u kınadığı gibi, bugün de İsrail yönetimini ve Holokost'un arkasına saklanan Siyonist çetenin Gazze halkına yönelik yaptığı katliamları kınıyor. Uluslararası hukuku hiçe sayarak sivillere yönelik katliamları bir kez daha kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, İsrail'in tutuklanması ve ateşkes sağlanmasına yönelik tutumunu tüm kurumlarıyla birlikte uluslararası topluma açık bir şekilde tek ses olarak ilan etmektedir. Milletimizin yüreği masum Gazze halkının yanındadır. Refah'tan gelen görüntüleri asla unutmayacağız ve katliamın faillerinin hak ettikleri cezayı alması için çalışmaya devam edeceğiz.”

BMGK'YA ACİL ÇAĞRI

Netanyahu ve çetesinin insanlık vicdanında kınanması nedeniyle yaptıklarının uluslararası mahkemeler önünde hesap vereceğinin vurgulandığı bildiride, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak tüm dünya milletlerine ve meclislerine İsrail'i durdurmaya çağrıda bulunuyoruz. Uluslararası toplum ve devletler, Filistin'in tanınması gibi adil ve gerekli adımları atmaya devam etmeli, İsrail yönetimi ise tamamen izole edilmelidir. Temel amaç Filistin halkının insan onuruna yakışır bir yaşam sürmesini sağlamaktır. Bu nedenle öncelikle katliamların durdurulması için harekete geçmeliyiz. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak ilgili tüm kurumlarımızla birlikte hukuki süreci titizlikle takip ederek uluslararası toplumda Filistin'e destek vermeye devam edeceğiz. Refah'taki son saldırıların sorumluları cezasız kalmayacak. Bu vesileyle BM Güvenlik Konseyi'ni acilen toplanıp İsrail'in saldırılarına son verilmesi konusunda karar almaya çağırıyoruz. Masum insanların hayatlarının güvenliği, insan onuruna ve uluslararası hukuka saygı gösterilerek derhal garanti altına alınmalıdır.”Bu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul metrobüsünde yangın!  Çok sayıda ekip gönderildiİstanbul metrobüsünde yangın! Çok sayıda ekip gönderildi
Eski karısına sokak ortasında kabus yaşattı!  Kamera karşısında korku dolu anlarEski karısına sokak ortasında kabus yaşattı! Kamera karşısında korku dolu anlar
Philips kişisel bakım cihazları ŞOK'a geliyor!Philips kişisel bakım cihazları ŞOK'a geliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir