Kürk Mantolu Madonna dizisi çıkıyor! İşte yönetmen

Daha önce film çekimi konusuyla gündemi meşgul eden Kürk Mantolu Madonna romanında bir yenilik daha var. Sabahattin Ali'nin en çok okunan eserlerinden biri olan romanından uyarlanan televizyon dizisinin yayınlanacağı açıklandı. Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre dizinin yönetmen koltuğunda Enes Ateş oturacak.

ÜNLÜ ROMANIN BİR DİZİSİ ÇIKIYOR

Yıllardır planlanan ve defalarca haber yapılan ancak bir türlü hayata geçemeyen Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna romanıyla ilgili yeni bir karar alındı.

Kürklü Madonna, Türk edebiyatının efsane yazarı Sabahattin Ali'nin unutulmaz romanı olarak gündem ve gündemini korumaya devam ediyor. Yazarın baş kahramanı Rasim'in bakış açısı ve yeni işyerinde tanıştığı Raif Efendi'nin hikâyesinden yola çıkan roman, adını Raif Efendi'nin Almanya'da katıldığı sergide gördüğü tablodan alıyor. Yıllardır okurları büyüleyen kitabın film olacağı söylentisi dolaşıyordu. Ancak bu plan uygulanmadı. Kürklü Madonna, Alman ve Türk ortak yapımıyla dijital bir diziye dönüşüyor.

Ekran görüntüsü 2024-05-01 183248

ALMAN-TÜRK ORTAK ÜRETİMİ OLACAK

Son olarak Grimme Ödüllü Netflix orijinal dizisi German Genius'un yapımcılığını üstlenen Alman yapım şirketi CABFilm ve Cem Karaca'nın ses getiren filmleri Dilberay ve Barış Akarsu'nun yapımcılığını üstlenen Fikri Harika Productions dizi için kolları sıvadı. Alman-Türk ortak yapım projesinin çekimleri hikayenin ruhuna uygun olarak hem Türkiye hem de Almanya'da gerçekleştirilecek. The Matrix, John Wic k4 ve Babil gibi çok sayıda projeye ev sahipliği yapan Studio Babelsberg, dizinin Almanya çekimlerine ev sahipliği yapacak. Filmin yönetmen koltuğunda yapım şirketlerinin ortak seçtiği isim Enes Ateş oturacak. Yakında şekillenecek proje için oyuncular Almanya ve Türkiye'deki dijital platformlarla görüşmelerde bulunuyor. Dizinin başrol oyuncusu şimdiden merak konusu oldu.

ekran penceresi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kaynarca meşhur sözünü tekrarladı!  İmirzalıoğlu bizi sonsuzluk yıllarına götürdüKaynarca meşhur sözünü tekrarladı! İmirzalıoğlu bizi sonsuzluk yıllarına götürdü
Ünlü siyasetçiyle evleniyor!  Düğün tarihi belli olduÜnlü siyasetçiyle evleniyor! Düğün tarihi belli oldu
Ünlü rapçiyle birlikteydi!  Bu sahne beni sinirlendirdi Ünlü rapçiyle birlikteydi! Bu sahne beni sinirlendirdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir