Hastane randevunuz iptal edilebilir! Bugün yeni dönem başladı: 15 gün boyunca kısıtlamaların detaylarına dikkat…

Bugün hastanelerde yeni dönem başladı. “Onaylı Randevu” sisteminden randevu alacak kişilerin bir gün önceden teyit etmeleri veya gelemeyeceklerini kendilerine bildirmeleri gerekmektedir. Randevusunu onaylayan ancak gelmeyen kişiler aynı şubeden 15 gün süreyle randevu alamayacaktır.

HASTANE ZİYARETİ NASIL YAPILIR?

Hastalar öncelikle Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık kuruluşlarından, MHRS internet sitesinden, mobil uygulamasından veya “ALO 182” çağrı merkezinden randevu alacak.

RANDEVULARDA YENİ KURAL

Yeni uygulamayla hastaların randevuyu onaylamaları veya randevu gününden önceki gün saat 20.00'ye kadar gelemeyeceklerini sistem üzerinden bildirmeleri gerekecek. Onay süreci randevu kanalları üzerinden gerçekleştirilecektir.

BU KİŞİLERE RANDEVU KISITLAMASI GEÇERLİ OLACAK

Randevu teyit edip gelmeyenler 15 gün süreyle aynı şubede yeni randevu alamayacaktır. Bu kişiler yine Bakanlığa bağlı sağlık kuruluşlarında randevusuz hizmet alabilecek.

2

İŞLEM YAPILMAYAN RANDEVULAR İPTAL EDİLEBİLİR

Herhangi bir işlem yapılmayan randevular bir önceki gün saat 20.00'de otomatik olarak iptal edilecektir. Bu durumda kişi tekrar randevu alabilecek ve herhangi bir kısıtlama uygulanmayacaktır.

BU GRUPLAR MUAFTIR: İSTEDİĞİ ZAMAN RANDEVU ALABİLİRLER

65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları uygulamadan muaf olacak ve bu gruptaki hastalar diledikleri zaman randevu alabilecek.

2022_01_omicron2

Hasta, hastane ve doktorlara zamanı verimli kullanma fırsatı verecek onaylı randevu sisteminde, randevu iptali sonrasında kalan kapasite hizmet bekleyen hastalar için kullanılacak.

Boş kalan her randevu için sistem üzerinden randevu alamayan ancak talep bırakan hastalarla iletişime geçilecek ve talep eden hastalara öncelik verilecektir. (AA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sayıları 5 bine yakın!  81 ilde birer birer yakalandılar Sayıları 5 bine yakın! 81 ilde birer birer yakalandılar
İhsanoğlu 10 yıl sonra şunları anlattı: "Teklif bana MHP'den geldi"İhsanoğlu 10 yıl sonra açıkladı: “Teklif bana MHP'den geldi”
Korkutucu gerçek: Kanser vakalarının %40'ı aşırı kilodan kaynaklanıyor!Korkutucu gerçek: Kanser vakalarının %40'ı aşırı kilodan kaynaklanıyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir