Eurovision'da İsrail protestosu! Canlı yayın aniden kesildi ve şu mesaj paylaşıldı: “Hemen ateşkes yapın”

İkinci Eurovision yarı finali İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamın gölgesinde gerçekleşti. Tüm eleştiri ve tepkilere rağmen İsrailli aday Eden Golan yarı finalde yer aldı. Eurovision'a katılan İsrailli yarışmacı sahnede yuhalandı.

İLETİM BİRDEN KESİNTİYE UĞRADI

Flamanca yayın yapan VRT, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla İsveç'in Malmö kentinde düzenlenen ikinci Eurovision yarı finalinin başlangıcında yayını durdurdu. Kanal mavi ekranda;

İleti

“Bu bir endüstriyel eylemdir. İsrail Devleti'nin insan hakları ihlallerini kınıyoruz. Üstelik İsrail basın özgürlüğünü yok ediyor. Bu nedenle yayınımıza bir süre ara veriyoruz. “Hemen ateşi kesin” dedi.

İki Belçikalı bakan daha önce Gazze'de sivillere yönelik saldırılar devam ettiği sürece İsrail'in Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmaması gerektiğine inandıklarını belirtmişti.

eurovision

O ANLARA YAPILAN YORUMLAR

Sosyal medyada yaşanan tüm bu gelişmeler; “İsrailli yarışmacı oraya asla konulmazdı”, “Neredeyse ıslık çalmak yeterliydi”, “Yayının kesilmesi güzel bir protestoydu” gibi yorumlar yapıldı.

ekran penceresi

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Resim güncellendi!  Son sürüm çok beğenildiResim güncellendi! Son sürüm çok beğenildi
Ünlü şarkıcı baba oldu!  Böylece müjdeyi verdiÜnlü şarkıcı baba oldu! Böylece müjdeyi verdi
37 kiloya düştüğü için serbest bırakıldı!  Nişantaşı'nda göründü37 kiloya düştüğü için serbest bırakıldı! Nişantaşı'nda göründü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir