En son haberler | Sinan Ateş cinayeti davasında ilk karar! MHP'lilerin isimleri mahkemeye verildi: 22 sanıktan 10'u tahliye edildi

Son Dakika Haberi: Türkiye'nin yakından takip ettiği davada önemli bir gelişme yaşandı. 22 sanığın yargılanmasına Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kapalı Sincan Ceza Yerleşkesi'nde devam ediliyor. Beşinci gün mahkeme geçici karar verdi.

CHP TANAL'A BAĞIRILAN DOĞUKAN ÇEP İÇİN SUÇ DUYURUSU KARARI

Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi salonunda görülen duruşmanın öğleden sonra adli heyeti geçici kararını açıkladı.

Heyet, dünkü duruşmada CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal'ın ihraç edilmesi sırasında sanık Doğukan Çep'in “DHKP-C'li, ayrıl” diye bağırdığının tespit edildiğini, bu nedenle Çep hakkında Ankara Genel Kurulu'na suç duyurusunda bulunulmasına karar verildiğini belirtti. Savcılık.

qweq

SERBEST BIRAKILDILAR

Mahkeme, müşteki avukatlarının, sanıklar Serdar Öktem ve Mustafa Ensar Aykal'ın cep telefonu şifrelerinin ABD'den talep edilmesi talebini kabul ederken, sanık Tolgahan Demirbaş'ın ise evinde olduğu iddiasının araştırılması talebini reddetti. eski milletvekili Olcay Rehber.

Mahkeme, tutuklu sanıklar Mehmet Yüce, Erdem Karadeniz, Osman Bayraktar, Zekeriya Asarkaya, Hakan Saraç, Ufuk Köktürk, Aytaç Ataç, Caner Günay, Umut Ersoy ve Alper Atay'ın mevcut durumu dikkate alarak savunmalarının alınmasına karar verdi. delillerin durumu ve gözaltında geçirilen süre göz önüne alındığında tahliye edilmelerine karar verildi.

Heyet ayrıca, esasa ilişkin mütalaasını sunmak üzere dosyanın savcılığa gönderilmesine karar verildiğini de belirtti.

Duruşma 19 Temmuz'a ertelendi.

AYŞE ATEŞ 4 MHP'Lİ ÜYENİN İSİMLERİNİ MAHKEMEYE VERDİ

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş dünkü duruşmada ifade vererek şunları söyledi:

“Eşimin ölmeden önce bana söylediği şuydu: 'Ayşe, Olcay Rehber ve Ahmet Yiğit Yıldırım kapı kapı dolaşıp kiralık katil aradılar, beni öldürmek istediler.' Eşim Ahmet Yiğit Yıldırım bana karşı karalama kampanyası başlatmıştı ve sonuçta eşimin öldürülmesiyle sonuçlandı.”

423432

NE OLDU?

Ateş, 30 Aralık 2022'de Kızılırmak İlçesi Çukurambar İlçesi Çankaya İlçesi'nde silahlı saldırıda hayatını kaybederken, cinayetle ilgili 22 kişi hakkında dava açıldı.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ve kaza sırasında yanında bulunan Selman Bozkurt'un da “müşteki” olarak yer aldığı 22 sanıklı iddianamede, sanıklar “müşterek suçlu” olarak gösterilen Eray Özyağci, Vedat Balkaya ve Suat Kurt, “kasten öldürme” suçundan tutuklandı. Şikayetçi Selman Bozkurt'un “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13'er yıldan 20'şer yıla kadar, Doğukan Çep ve Tolgahan Demirbaş'ın ise cinayete yardım ve yataklık suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Ayrıca Özyağcı'nın “ruhsatsız silah bulundurmak ve taşımak” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar, Demirbaş'ın ise “kanunsuz silah bulundurmak ve taşımak” suçundan 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor. kişisel verilerin “bir zincir halinde” edinilmesi.

Sanıklar Zekeriya Asarkaya, Hakan Saraç, Ufuk Köktürk, Mehmet Yüce, Mustafa Uzunlar, Aşkın Mert Gelenbey, Murat Can Çolak, Osman Bayraktar, Caner Güney, Umut Ersoy, Çağlar Zorluç, Ayta a Erdem Karadeniz, Alper Atay, Mustafa Ensar Aykal'a ceza verilecek. “Kasten adam öldürmeye yardım ve yataklık etmek” suçundan 15'er yıldan 20'şer yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Eski Cinayet Masası şefi Aykal da, kamu görevinin kendisine verdiği yetkiyi kötüye kullanmak ve mağdurun kişisel verilerini hukuka aykırı olarak elde etmek suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak. (AA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Ümraniye!  Samuray kılıcıyla trafiği kapatarak teröre neden olduYer: Ümraniye! Samuray kılıcıyla trafiği kapatarak teröre neden oldu
Tıp dünyasını heyecanlandıran Türk bilim insanının eseriTıp dünyasını heyecanlandıran Türk bilim insanının eseri
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Putin ve Esad'ı davet edebilirizCumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Putin ve Esad'ı davet edebiliriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir