Emirgan'da villalar günün konusuydu! Ekrem İmamoğlu'nun açıklaması

CHP'nin İstanbul adayı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sözcü TV'de gazeteci Uğur Dündar'ın sorularını yanıtladı. İmamoğlu'nun Sarıyer Emirgan'da yaklaşık 1,6 milyar TL değerinde 3 villasının olduğu ve bu villaları emlak beyanında göstermediği iddiası ise sıradanlaştı. İmamoğlu, olağanüstü açıklamaya canlı yayında yanıt verdi.

İmamoğlu'nun açıklamasından öne çıkanlar:

“Para şirket dedikleri İmamoğlu İnşaat'tır. Bu şirket yaklaşık 3 kuşaktır bu işi yapan bir aile şirketidir. Bu şirketin geçmişinde güzel anekdotlar vardır. Trabzon'da başlayıp, devam eden bir organizasyondur. İstanbul Beylikdüzü ve vergi belgelerinin sahipleri arasında yer almaktadır.

Yaklaşık 35 yıldır BAĞ-KUR'luyum. Binlerce kişiye istihdam sağlayan bir şirket. İmamoğlu İnşaat iş yapıyor. Halkla hiçbir ilgisi yoktur, yasa dışı hiçbir şeyle ilgisi yoktur.

Şahsi mal varlığımın yanı sıra eşimin mal varlığını da gereksiz yere beyan ettim. Ben de şirkette hisse sahibi olan bir kişiyim. Bu daha önceki beyanlarımda da var. Hiçbir sırrımız yok. “Gayrimenkulümüz İmamoğlu şantiyesinde bulunmaktadır.”

31 MART SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ TÜM HABERLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Aracını Diyarbakır'daki takımlara karşı sürdü!  Bakan Yerlikaya yeni gelişmeyi duyurdu ve tutuklandıAracını Diyarbakır'daki takımlara karşı sürdü! Bakan Yerlikaya yeni gelişmeyi duyurdu ve tutuklandı
Üzerinde tartışmak Cem Küçük ile Rasim Ozan Kütahyalı arasında “DEM Partisi” tartışması! “Ne büyük bir bilgisizlik israfı”
Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı!Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir