Dilan-Engin Polat çifti “kavga” davasında ifade verdi! Komşular şikayetçi oldu…

Çekmeköy'de yaşayan Dilan ve Engin Polat çiftinin tutuklanmadan önce komşularıyla yaşadıkları tartışma nedeniyle ihbarda bulunuldu. Bu davanın ilk duruşması görüldü.

Dilan Polat ve Engin Polat, 35. Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlandı. Duruşmada tarafların avukatları da hazır bulundu.

“NE DİYECEĞİMİ BİLMİYORUM”

Duruşmada savunma yapan sanık Dilan Polat, “Avukatlarım burada değil mi? Ne diyeceğimi bilmiyorum. Uzlaşma sağladık. Kimseye vurmadım. Vurmam mümkün değil” dedi. Zaten bir erkek olarak herhangi bir saldırgan veya tehdit edici söz söylemedim, şikayetçi değilim.”

Şikayetçilerle geçmişte herhangi bir husumetinin bulunmadığını sözlerine ekleyen Dilan Polat, “Sadece park yeri konusunda tartıştık. Şikayetçilerin evine girmedim. Zaten kamera kayıtlarında da var. İddiayı kabul etmiyorum. İddianameyi kabul etmiyorum.” beraatımı istiyorum.”

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Duruşmada kendini savunan Engin Polat, şunları söyledi: “Metin'in eşime doğru hamleler yaptığını gördüm. Elleriyle eşimin göğsüne vurarak hareketler yaptığını görünce endişelendim. Bu, tek seferlik eşimi korumak amaçlı bir saldırıydı. Videolarda gördüğünüz eşimle konuşma şansımız olmadığı için ona hakaret etmedi, tehdit etmedi.” “Fırsatım olmadı. Suçlamayı kabul etmiyorum ve beraatımı istiyorum.”

Hakimin “Eve girdiğiniz iddia ediliyor” demesi üzerine Engin Polat, “Eve girmedim, kapının eşiğindeydim.”

KOMŞU ŞİKAYETİNDEN FERAGAT EDİYOR

Davacı avukatları, müvekkillerinin şikâyeti geri çektiğini mahkemeye bildirerek, davanın kapatılmasını talep etti.

Geçici kararını açıklayan mahkeme, sanıkların savunmalarında iddia ettiği gibi kaza gecesi çocuğun hastaneye kaldırılıp kaldırılmadığının bildirilmesi ve şikâyetçilerin dinlenmesi için duruşmayı 14 Haziran'a erteledi.

Bu içerik Kübra Akalın tarafından yayınlanmıştır.

ekran penceresi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Önce dövdü, sonra balkona kilitledi... Böylece kızını ifşa ettiÖnce dövdü, sonra balkona kilitledi… Böylece kızını ifşa etti
    Tüm mücevherlerinin çalındığını duyurdu! Tüm mücevherlerinin çalındığını duyurdu!
60 kilo verdi ve bambaşka bir insan oldu!  bir ekrana dönüşüyor60 kilo verdi ve bambaşka bir insan oldu! bir ekrana dönüşüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir