37 kiloya düştü! Aylardır cezaevinde olan Nihal Candan'a hızlı tahliye kararı

Nihal ve Bahar Candan kardeşler, geçtiğimiz yıl da influencerlara yönelik yürütülen dolandırıcılık ve kara para aklama operasyonlarına karışmıştı. Ucuz araba vaadiyle birçok kişiyi dolandıran bir şebekeyle birlikte hareket ettiği iddia edilen Candan kardeşler, 14 Kasım 2023'te yakalanıp 16 Kasım'da tutuklanmıştı.

ANOREKSİ OLMIŞTI

İki kardeş Silivri'deki Marmara Cezaevi'nde tutukluyken Candan, tutuklanmasını protesto etmek için cezaevinde yemek yemeyi bıraktı. Bir süre sonra yeme alışkanlığı kötüleşen Nihal Candan'a “anoreksiya nervoza” adı verilen hastalık teşhisi konuldu.

YENİ MAHKEME KARARI

Bu hastalık nedeniyle 37 kiloya düşen Nihal Candan'ın da psikolojik rahatsızlıklarının olduğu öğrenilirken, doktorlar Candan'ın dün hastaneye kaldırılmasının ardından tedavisinin cezaevinde devam edemeyeceğini söyledi. Durumu değerlendiren mahkeme, Candan'ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi.

Nihal Candan

Post gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'in haberine göre; Candan kardeşlerin avukatı Kasım Ergün, Nihal Candan'ın bugün saat 17.00'de tahliyesinin beklendiğini belirterek, “Beklediğimiz bir karardı. Tedavisi hastane ortamında devam edecek.”

ekran penceresi

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
5 saat süren duruşmanın detayları ortaya çıktı!  Dilan Polat'ı anlattı5 saat süren duruşmanın detayları ortaya çıktı! Dilan Polat'ı anlattı
Yukarıdan çekilmiş pozunu paylaştı!  Dekoltesi dikkat çektiYukarıdan çekilmiş pozunu paylaştı! Dekoltesi dikkat çekti
Türkiye'yi bırakıp İngiltere'ye yerleşti!  Ayrılma nedenini açıkladıTürkiye'yi bırakıp İngiltere'ye yerleşti! Ayrılma nedenini açıkladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir