Mutluyum! kilit kelime bu – Cumartesi Sabah Haberleri


Doğup büyümüş olduğu, kayıt olmak Zürih’ten, 2004 aşk uğruna Türkiye’ye geldi. Dilini, yaşam tarzını yaşaması tutkuyla ilgilenmek 29 yaşındaydı. Evlendiler, iki çocuk oldu… Aradan seneler sonrasında boşandılar fakat Do Dofer, İstanbul’da oldukca sevmişti. 12 ve 8 yaşlarında iki çocuk, Türkiye’de okuma rekorları kıran ilk en oldukca satan şahıs olan Doris Hofer, İsviçre’de ilk kitaptaki Sen’in mezuniyet rekorlarını devam etti… O şimdi hem dünyada, hem de Türkiye’de hedef ilhamı bunlar oluyor, bunlar daha iyi bir yaşam sürmesi için destek oluyor. Doris Hofer’le biraraya almak için Yeni kitabını ve yaza tüyolar almak için:
– Hep sıhhatli bir restoranz olmuş… Bu profesyonellik başladı mı?

– İkinci çocuğumu doğduktan sonrasında denk geliyor bu süreç. Fitness videolarına yönelik. Ve bir kitle tarafınca izlenir hale gelir. Hayatımda hep spor vardı. Dedelerimden 70 yılda bile baklavaları vardı. Akrabalarım oldukca sağlıklıydı ve ben de bu şekilde alıştım. Bir blog yazmaya başladı. İngilizce yazılar önceleri, sonrasında bunu Türkçe’ye sergik.

ERKEKLER GÖBEĞİNDEN ŞİKAYETÇİ

– 45 yaşındasınız. iyi mi oluyor bu? – Mutluyum. kilit kelime bu! Oldukca keyifli süre oldu. Fena vaka da fakat zevkten yoruldum. “Bu ben değilim” diye yola çıkmak ve mutlu gidişat işe gittiğimde. bu sebeple kimse beni bu katkıda bulunmayacak, benim için bir iş kurmayacaktı.

– Yaz geldi ve pek oldukca insan şu sıralar onun yaz olduğu benzer biçimde rejime başladı. Ve gene yaz karşısında verilen kilolar yaz bitecek… Bu ihtimalden çıkmanın bir yolu yok mu?
– Kimle dövüşsam, onun hanımı (erkekler de göbeklerinden yakınma fakat uğraşmıyorlar) onu süre yeni bir rejimde. Başta farkındasınız fakat rejimler bedeninizi yoruyor. eğlence olarak açca mutsuzum ve kiloları alınca başarısızsınız, ruhsal olarak tüm dengeniz ve enerjiniz bozuluyor ve buna yönelik olarak ona rejimle büyük bir travma yaşıyor. Kilo vermek tamamen organik hakkı, amaca o ulaşmak için doğru yolu inancınız yoksa dediğiniz benzer biçimde, yazın sonunda tekrardan tüm kiloları geri alacaksınız.

DİYETE İNANMIYORUM

– tüm malzemelerimiz adından değişik bir rejim algısı var, bunun haricinde haricinde bir şey söylüyorsunuz. Asla rejim yapmamak mı sizce en doğru olan?
– Ben rejimlere. Sizinle bir yıl kullanım isterim, babam kanser hastasıydı. 70 yaşlarında olduğundan ilerlemiyordu oldukca şükür kanser şekerden besleniyor babam tatlıları kesmişti. bigün dağlarda uzun bir yürüyüşe çıktı ve bana bir restorandan manzaralı bir fotoğraf gönderdi. ‘Ümit ederim tatlışsinsin!’ diye ona ileti gönderdim ve birazcık sonrasında büyük bir makarna bölümünün aldım. Babamı bir yıl sonrasında kanserden değil, nehirdearak kaybettik.

17 SENEDİR TÜRKİYE’DEYİM

– Oldukca uzun süredir Türkiye’de yaşıyorsunuz… Nereli şeklindesiniz?
– İsviçre’de doğum… Bir halde hep Türkler evvel. Zürih’de gazetecilik yaparken Türk futbolcular Hakan ve Murat Yakın ile röportaj yapmayım ve sevdiğim bir Türk ilk kez Türk yiyeceklerini tanıtmıştım. heralde restoran sahibiyle dost oldum ve onun vesilesiyle eski yolculukla tanıştım. Aşkın peşinden Türkiye’ye geldim. 17 senedir Türkiye’de olun.

– Ve burada burada mezun oldunuz… – Türkiye’ye ilk olarak, derhal alınmış başladı. Bir şirkette kurumsal kimlik doğrultusunda çalisanlar, sonrasında reklam sektörüne uygunm ve orada da bir süre çalıştım. Toplumsal medyayı kullanarak Squatgirl markamı kurdum. 3 yıl ilkin koçluk satın almak ve şimdi ICF bir koç olarak Nişantaşı’ndaki merkezde benimle ilgili bütünseller bir aileye zayıflama ve diyettenden çıkmadan çalışıyorum.

80 / 20 KURALI

– İstediğimiz kadar her şeyi anlatamayacak kadar ideal kilomuzu anlatabileceğimizi anlatıyorsunuz. Bu iyi mi mümkün olabilir?
– Bir danışma bana ‘Yiyecek posteri Türk kahvesiyle bir çikolata beni oldukca mutlu ediyor’ onu yasaklarsam daha oldukca isteyen olacak. ‘Afiyetle yiyin,’ diyorum ve şaşırıyorum. İki hafta seansa geliyor ve konu alıyor: ‘İlk bir kaç gün çikolatamı yedim, sonrasında pek can sonrasında isterim. Şimdi lenf yiyorum yemiyorum.’ – Toplumsal profilindeki bir takipçiniz var…

– Spor yaparken iki saat ter atmaya ve kullanmaktan gerek yok.
Onun yerine hepimiz ortaya çıkıyoruz, mümkün olmasıyla birlikte her şey sizin için kısa sürede fakat sıkı antrenmanlar yapıyoruz. Kucak dolusu sebze, tam buğday makarna, bulgur, pilav ve kendi ekmekleri afiyetle yapıyoruz. 80/20 kuralı uygulanarak flexeteriyen organizasyon; doğrusu yüzde 80 yararlı bir yararlı fakat besleyici besinler seçiyoruz.

– Siz tek beslenmenin yanlıştır. Sizin için, tek bir yeşil salata sıhhatli bir halde değil mi? Iyi mi olacak bir seçim olacak mı?
– İdeal bir merkezdeki merkezler ve meyve ile, çeyreği tam analarla ve çeyreği yağsız proteinlerle dolu. Aralıklı ya da uçamayacaksam da adayanım iyi netice aldı. Tek yaşam planlamasını planlamak için lüzumlu olan gereksinimleri ve gereksinimleri almayabilir. Onun için minimum iki anale beslenmeyi tavsiye ediyorum.

Yoruma kapalı.