Kuşadası sokak festivali zeytinyağı tadımı ile başladı sicimoğlu: “ne şanslıyız ki türk mutfağı’nda ‘zeytinyağlılar’ var”

[ad_1]

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenleme’Kuşadası Sokak Festivali’nde TV programı, derslik ve seyyah Ayhancımoğlu’nunla ‘Uygulamalı Zeytinyağı Tadımi ve Atölyesi’ düzenlendi.

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) ​​iş birliğinde’Yaşam Sokakta’ sloganıyla düzenleme Kuşadası Sokak Festivali’nin günü Uygulamalı Ayhan Sicimoğlu’nun çalışmasıyla ikinci malı Zeytinyağı Tadım Semineri ve Atölyesi’ ile başladı. Kuşada Belediye Başkanı Ömer Günel ve KUS Müdürü Levent Köylü’nün eğitimiyle Zamanı Kervansaray’da etkinlikte eğitim ile ilgili garip bilgileran Ayhan Sicimoğlu ve tahminim amaçlı Yusuf Minik ile Oktay Ay yapılacak işi büyük ilgi görmüş oldu.

Seminerde eğitim Ayhan Sicimoğlu, zeytin ağaçlarıyla ilgili büyük bir başarı ve başarıyı inandırıcı bir şey değildir. Ayhan Sicimoğlu, “Ülkemizin geneline Ege Bölgesi dışından gıda ürünlerinin az olduğunu görüyoruz. Nüfusu 9 milyon olan Yunanistan’ımızın 20 katımız kadar tüketiyor” dedi.

Eğitima iyi ve sıhhatli imkanlar seçimi ile ilgili data aktaran Ayhan Sicimoğlu, şu şekilde konuştu; “Zeytinyağının kalitesine nazaran en mühim olan kalitein kaliteli, düşükmüş ve çürümemiş kalite. Zeytinyağı seçilmişlerden seçilen ve doğru şekilde gösterilen uygulama zeytinyağlarını tercih. Zeytinyağı ısı, ışık ve havayı sevmeyiz. Bu sarf malzemelerini koyu ve dar cam şişelerde muhafaza ve güvene tutmalıyız” dedi.

“Zeytinyağının hastasıyım”
Zeytinyağının, ve sıvı yağların içinde haz bulunduğunu ifade eden Ayhan Sicimoğlu, “Ne mekanımız ki Türk mutfak, dünyada ‘zeytinyağılar’ olarak bir yemek yemeğine sahip tek mutfak. Tek kelimeyle hastasıyım. Lezzetli ve sağlıklı zeytinyağlı yemek pişirmek az yemek pişirme sürecinden yemek yemeyi çiğtikten bu yüzden kullanılır. lezzet o zaman ortaya çıkar” diye konuştu.

“Kızartmalarınızı tüketin”
Ayhan Sicimoğlu’nun geliştirici Zeytinyağı Tadım Minik ise kaliteli ve kolay üretim teknikleri ve üretim teknikleri ile ilgili data aktardı. En sıhhatli araçlarından birisinin 27 derecenin altında donmuş soğuk sıkım içinde ifade eden Yusuf Minik, zeytin haricinde başka bir madde yağna natürel, 0 ile 0,8 asit ağaç zeytinyağlarına ise natürel sızma yağından sesleniyoruz. Zeytinyağı ile yapabileceksiniz. Bundan dolayı arzı yanmadan 210 kadar ısıtmak mümkün. Bu rakamların ayçiçeği yağında 170180 aşama görüldüğü benzer biçimde denenmiş olduğu vakit için ayçiçeği yağından daha uygun olduğu anlaşılacaktır” dedi.

Seminerin eğitimi için değişik teknikler eğitiminden elde edilmiş zeytinyağlı eğitimlerini yaptırıldı. Atölyenin uygulanmaya başlanmadı.
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafınca geçilen tüm Aydın haberleri, bu uzay Haberturk.com editörlerinin hiçbir editöryal müdahalesi olmadan otomatikman ajans kanallarından başlangıç ​​şekliyle yer alır. Aydın Haberleri alanında yer edinen haberlerin yargısı muhatabı haberi haberi ajanslardır.
Yoruma kapalı.