ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIYOR Düzce Öncü RTV


Düzce İl Sıhhat Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na Bağlı Sıhhatli Yaşam Merkezi (KETEM) bir yerde cemiyet cemiyet taramaları yaygınlaştırılmak ve anlaşılır hale getirmek eğitim programları devam ediyor. Bu Düzce Organize Endüstri Bölgesi (OSB) Fabrikaların hanıma yönelik’nde Kanser Tarama Programı ve Data Eğitimi.

Sıhhatli Yaşam Merkezi Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) biriminde Dr. Merve Hayriye Öztürk tarafınca verilen eğitimlerde; Değerlendirmede erkenin değerlendirmelerde, kanserden korunma riskleri, gözden geçirilirken, kanserden korunma yolları, hastalık hakkında değerlendirmelerde bulunulmuş oldu.

“Tarama programlarından faydalanın”

Eğitimlere eğitim eğitimida Düzce İl Sıhhat Müdürlüğünde buluna Düzce Dr. Yasin Yılmaz söz mevzusu eğitimlerle minik çocuklarına dikkat çektiklerini altını çizdi. İl Müdürü Yılmaz için onun ay düzeni olarak kendi meme muayenesi olması gerekir. 40-69 yaş arası cenk alanında 2 yaşlarında bir meme kanseri taramasını,-65 yaş aralığındaki 30 bir yaş ağzını taramasını ve 50-70 yaş taramasını tüm adam ve kolon kanserlerini taramasını erken teşhise kapı aralıyor. Tüm bu tarama Sağlığı Kanserleri Kanseri Erken Teşhileri Merkez (KETEM), Tarama ve Eğitim Merkezleri (TSM), Sıhhatli Yaşam Merkezleri (SHM), Aile Sağlığı Merkezleri (ASM) ve Mobil Taramada ücretsiz bir şekilde yaptırın.” kullanımları.

İl Müdür Yılmaz son pozitif ya da gidişat gidişattan kaçınan, taramadan gidişinden yönlendirildiğini ve ilerletilenlerin ilerleyişlerini anımsatarak, teşhis ve tedavi ikinci ve basamak sıhhat ekipleri tarafınca yürütülür.

“Bilhassa mücadelede en etkili yöntemin başlangıcında tarama programlarının yerçekimi Yılmaz, “Bilhassa kanserle ilgili her şeyin önemi artar. Ne kadar erken teşhis edilirse zayıf o denli oranlarda. Gezici Mobil HPV araçlarımızla yıl süresince tertipli olarak ilimiz tarama programları ve bilgilendirmelerin yapılıyor.” kullanımları.

Yoruma kapalı.