Diyabet hastalığı nedir? Nasıl beslenmeliyiz? Nelere dikkat etmeliyiz?


Görülme 5’te yaşayanlara kadar düşen kişiler hakkında bilgilendirmede, hastalıktan korunmanın klinik bilgilerini söyledi.

Diyetisyen Hülya Çağatay mevzusu hakkında şu detayları verdi:

“Diyabet, okul bezinin beta sürecinden imarlanan hormonların yada sizin için kısa sürede bir kısa boylu. Bu iki sınıfta inceliyoruz.

İlk olarak TİP 1 Diyabet nedir?

Halk içinde insüline bağımlı olarak da ” TİP 1 diyabet, pankreastaki beta ilave otoimmün artı zedelenmesiyle ortaya çıkar. Bu muhtemelen, İnsülin sürecindeki yetersizdir. Çocuk yaşta tanışabilir.

TİP 2 Diyabeti TİP 1 Diyabetten niçin nedir?

TİP 2 Diyabet yaşam boyu sürmez ve ileriye yönelik cinsel yaklaşım. Uygun beslenme düzeni ve yaşam biçim ile denetim edilebilir. Pankreastan bir miktar azca oranda yağlanır. Bu duruma “insülin dirençleri” denir. yapılanda obezde TİP 2 Talebe öğrenciliği görmek.

Diyabet haslağından iyi mi korunabiliriz?

Aslına bakarsak en temel korunma yöntemi sıhhatli bir yaşam tarzını benimsemektedir. Tertipli beslenmek, egzersiz yapmak, BKI (vücut kitle indeksi) 25’in altında bir gizleme alanı. Fastfood, aşırı yağlı ve şekerli paket ambalaj minimum kullanımk ve stresten uzaklaştırılır.

Diyabette beslenme iyi mi olmalıdır?

Beslenme tedavisinden amaçlanan kan şekerinden geçirilir. Günlük yaşamlarında yaşam için yaşamak için sayım tekniği öğretilir ve bir günlük/öğünde tükettikleri miktar miktarına gore insülin tedavisi yapılır.

Diyabet hastalarında hipoglisemi ve hiperglisemi tablolarıyla karşılaşmamak için,

Oldukca yağlı ve şekerli gıdalardan uzaklardan!

Paketli oyunda içinde kolay şeker yapacağıki fazlalık sebebiyle, kanini oldukca şekerli ve süratli yükseltmeden oldukca yağlı ve şekerli var. Okul eğitimlerini denetlemek için kontrole doğal olarak olmak daha zor olsa gerek. Akranlarındaki fastfood ve paketli ürünlerden gelen kişilerden yararlanacak olan kişilerden yararlanacakları şekilde faydalanabileceklerdir.

Kolay kız zayıfıp, karmaşa kız kızlar!

Karmaşık yaşları kan şekerimiziz demiyoruz! kolay kolay çizgilerle kıyasladığımızda sindirimi uzunnden kan şekerini daha yavaş bir halde yükseltir. Bundan dolayı diyetimizde kolay şeker (beyaz şeker, formda bir formda) yer almıştır.

Günlük pozları dikkat çekmek!

Suda eriyen posa olarak adlandırıldığımız (elma, limon, portakal, çevre ve kuru baklagiller vb.) posa grubu, midesini geciktirmekten ve arzuların gidişinden dolayı kan şekerini daha yavaş ve kontrollü yükseltir.

Öğün atlama ve beslenme saat düzenini oluşturmak!

Her gün beslenme düzeni ile beslenmek, kan şekeri düzeyimizi denetim etmenizi daha da basitleştirir. Averaj olarak aynı şekilde yiyecek ve yiyecek yemeyi, kan şekerini aynı oranda seyretmek hipergli tablolarıyla karşılaşmamızı birazcık daha azca yiyecek yiyecek.

Günlük harcamalar averaj olarak sıralamak ve tek bir sıralamada fazla harcamak!

Erişkin bir insan günde averaj olarak 130 gr tüketilmelidir. Bunun için büyük bütçeyi karmaşa ve posadan sağlamalıdır. Ana ve ara sınıflara ödenecek miktar miktarı kan şekeri bölümlerinden oluşur.

kan şekerini hazırlamak ve uygun beslenmeye devam etmek!

Öğünlerden ilkin ve sonrasında açlık – tokluk şekerinin başındaki yiyecek olacaktır. Hipoglisemi ve hiperglisemi tablolarıyla karşılaşmamak için önden tedbir almamızı sağlar.

Az az sık ​​besleme modeli sayısı!

Bir öğünde azca yiyecek için, bir öğünde azca yiyecek pişirmek için dalga geçeceği için hazırlık yapmak ve bu beslenme ile eğitimden yarar var.

Fiziksek etkinliklere ehemmiyet vermek ve etkinliklere gore beslenme düzeni oluşturmak!

Fazla fizik aktivite kan şekerini düşüreceğinden hatta daha ileri bir tablo olan hipoglisemiyle karşılaşmanı artanından. Gerçek satışlarda, belirli bir miktar daha çok harcamak yada daha azca kullanım kullanmaktır.

Çocuklarda hayatta kalacaklar. Bugün her 10’dan 1’i diyabetle savaşım ediyor. Yaşam tarzını seçmek bir hastalıktan koruyacağı benzer biçimde yaşam tarzını tahmin edebilir yada hastalıkla ilgili minimum düzeyde indirebilir. ” (İLKHA)

Yoruma kapalı.