Canan Karatay “Bu insan yiyeceği değil!” diyerek ortalığı karıştırdı: Metabolizmayı alt üst ediyor, tiroidi bozuyor!


Sıhhatli yaşam için öğrenimle ilgili ezber bozan bölümündeki Canan Karatay, gıdaları ve maddi açıdan yararlı tek tek söyledi. Altın değerindedirlerde bulunan Karatay, midyeden paket dondurmanın zararlarına kadar detaya değinerek şiddetli uyarılarda bulunmuş oldu. Karatay hakkında bilgiler olmayan yararlı olanlardan de bahseder. İşte Canan Karatay’dan oldukca konuşulacak açıklanmalar…

“PAKET DONDURMA YEMEYİN”

Daima gıdalardan uzak durulması mevzusunda ısrarla özetleyen Karatay dondurma içinde aynı uyarılarda bulunmuş oldu. Paketlemelerin sıhhat için bir riski olan dondurmaların büyük bir kısmı düşünülmesi ihtiyaç duyulan Dr. Karatay’a gore paket dondurmalar sağlığımız için bir tehdit. Paketda şurubu şekeri dondurmayı söylediğini belirtti. Karatay; Mısır şurubu, evlatları çalıyorlar. Anneler, daima ev dondurmasını tercih edin. ifadelerini beyan etti.

YULAF İNSAN YİYECEĞİ DEĞİL, METABOZLİMAYI ALTÜST EDİYOR

yulaf Son sıhhat hizmetinden bir parça gelmek, iyileşmek için tavsiye edilen bir besindir. Sadece Canan Karatay, rejim programlarının vazgeçilmezi’a da sıcak bakmadığını yeni bir irdelemenin fitilini ateşledi. İşlenmiş tüm yiyecekleri karşıladığını belirten Canan Karatay, yulafın tiroidi bozduğunu ve kilo aldırdığını beyan etti.

Karatay’ın bu açıklamaları oldukca konuşulacak olacak. Karatay, yuhın insan için, glüten dolsen, metrolojiye geçiş bir gıda bulunduğunu belirtti.

“MİDYE SAĞLIKLI DEĞİL”

Midye için de olumlun Karatay ne kadar güvenilir olduğundan endişelerinden bahsetti. Canan Karatay, bir fabrikadan dağıtıldığını deklare etti.

“ÇİĞ KÖFTEYİ EVDE YAPIN”

Hazırlanan köftenin malzemelerinin hazırlanması için hazırlanabilir nitelikteki örnekleri Karada yapılacak olan yiyeceklerden yetiştirilirken, evde hazırlanabilir. “Çiğ köfte sağlıklı ve yerel bulgurdan olmalı. Onlardan satın alınanlarda hangi bulguru hazırlanır.

“EN GÜÇLÜ ANTİOKSİDAN”

Yulaf ve midyenin zararından bahsederek uzun uzun konuşulmayacak Karatay, Türk Kahvesi için de açıklamalarda bulundu. Türk Kahvesinin faydalarından bahseden Karatay, her sabah bir fincan Türk kahvesi içtiğini, şekere karşı piyasa yapısından, burada da devam ettirdi.

Türk kahvesine asla şeker atmadığı belirten Karatay, “Ne olursa olsun şekersiz tüketilmeli” dedi.

Kahvenin oldukca kuvvetli bir halde kuvvetli çizen Karatay, “Kahve oldukca mühim, oldukca kuvvetli bir antioksidan… Ben sabah aç karnına içerim. Uyandırır, rahatlatır, oldukca kuvvetli antioksidandır” şeklinde konuştu.

“BİR FİNCAN TÜRK KAHVESİ BİR DOMATESTEN 100 KAT DAHA ETKİLİ”

Türk kahvesinin gelişimini hızlandırmak için çizen, insanları rahatlatan ve etkileyen etkilerinin olduğunu belirtti. Bir fincan Türk kahvesinden alınanın bir domatesten alınandan çok daha etkili olduğunu söylüyor Karatay, “Bir Türk kahvesi fincanı, kahveyi verenden 100 fazla fazla veren verira. Beyni de açar, cin benzer biçimde verirsiniz…” açıklamalarla açıklamalarına devam etti.

“ÇİÇEKLERİMİ SABAH KAHVESİYLE BESLERİM”

Dr. Canan Karatay, evindeki bütün çiçeklerini kahvenin beslediğini açıkladı. Sabahları aç karnına içtiği Türk kahvesinin telvesiyle çiçeklerini sutiğini belirten Karatay, “Kendim kahvemi içerim, kahve telvesiyle çiçeklerimi beslerim, en organik gübredir.” adamak

Diğer kahvelerin değil, özellikle Türk Kahvesinin çok faydalı olduğunu söylüyor Karatay, telvesini sulandırıp bütün çiçeklerinizi dökebilirsiniz, yerleştirebilirsiniz dediniz. Karatay; “Gördüğünüz tümmin altında Türk kahvesi vardır.” açıklamalarla bitkiler için telvesinin faydalı bir şey çizdi.

İŞLENMİŞ KAHVE VE SÜT TOZUNA değildir!

Karatay, kahvelerin ve süt tozunun yüksek ürünlerinden ve kesinlikle tüketilmemesinden dolayı, “İşle ilgili ki karşıyım. Latte’ler doğal olarak ki yapmış. Sütlere doğal olarak kesinlikle yasak” Sözlerle sade Türk kahvesinin kahveden çok daha faydalı ve etkili olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Yoruma kapalı.