Hafızlık Tespit Sınavı sonuçları 2022 açıklandı mı? Hafızlık sınav sonucu sorgulama Diyanet.gov.tr!


Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’an kurslarında ve dışarıdan kendi imkânlarıyla hafızlıklarını tamamlayan talebe ve vatandaşlara yönelik düzenlenen Hafızlık sınavıyla ilgili detaylar gündemde. İl ve ilçe müftülükleri vesilesiyle Kur’an kursunda kayıt olan ve dışarıdan hafızlıklarını tamamlayanlar için düzenlenen imtihan neticeleri izahat zamanı belli oldu.

HAFIZLIK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

6-17 Haziran 2022 tarihleri içinde belirlenen merkezlerde meydana getirilen sınavlar geride kaldı. Imtihan ve neticeleri ile ilgili web sitesinden meydana getirilen tüm duyurular tebligat durumunda olduğundan adaylara ek olarak tebligat yapılmayacak. Hafızlık Tespit Imtihanı sözlü olarak yapılacak ve 70 puan alan aday başarıya ulaşmış sayılacak.

Adaylar; Hafızlık Tespit Imtihanı neticelerini 21 Haziran 2022 zamanı itibariyle https://dibbys.Diyanet.gov.tr/EHYS/Hafizlik/HafizlikSinavSonucuSorgulama.aspx adresi üstünden öğrenebilecek.

HAFIZLIK SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

BELGELER NE ZAMAN ALINACAK?

Sınavda başarıya ulaşmış olarak belge almaya hak kazanan öğrencilerin “Hafızlık Belgeleri” eğitim gördükleri Kur’an kursunun bağlı olduğu müftülüğe, hafızlığını kendi imkânlarıyla tamamlayan ve dışarıdan sınava katılarak belge almaya hak kazananların belgeleri ise müracaat esnasında belirttikleri müftülüklere gönderilecek.

Temmuz ayı memur ve emekli maaşı (SSK-Bağ-Kur) zam oranı 2022 ne kadar olacak?

Temmuz ayı işgören ve emekli maaşı (SSK-Bağ-Kur) zam oranı 2022 ne kadar olacak?

Yoruma kapalı.