Bakan Soylu’dan yeni ehliyet ve pasaport çalışmasıyla ilgili açıklama


Bakan Asil’dan yeni yeterlik çalışmasıyla ilgili izahat

Bakan Asil, ATO Congresium’daki Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nı kullanımında yetersizliğe katkıda bulunan son teknoloji sergilenmesi stantları dolaşıyor.

Emekler hakkında data alma araçlarıyla fotoğraf çektiren Asil, Gömü ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünün standında, Darphane ile beraber güvenli, yerli ve ulusal pasaportunu ağustos servis hizmetine sunacaklarını söylemiş oldu.

Asil, yüzde 40 daha yeni pasaportların bulunduğunu ve güvenliğimizi, “Hem pasaportumuzu hem ehliyetimizi hem Türkiye Cumhuriyeti kartlarımızı hem de mavi kartlarımızı geleceğin 100. çok daha yeni bir ve güvenlik performansları, daha yüksek anlatarak” Şekilde karşılayacağız” dedi.


“Renkli resim basacağız”

Bakan Asil, ehliyetlerle ilgili yeni eğitimde, aşağıdaki öğrencilerle ilgili bilgiler:

“Şu andaki ehliyetlerde tek var, yenisinde çift olacak ve çipli olacak. Biliyorsunuz Avrupa Konvansiyonu kapsamındaki bütün Avrupa Birliği’nde kullanılabiliyor. Biz ehliyeti kimliğe yüklüydik, şimdi kayıtlı hakkı yükleyebilecek yeni bir tarihte başlıyor. Bu olası da Darphane başarılı ile bir şekilde başlıyoruz. yürütüyoruz.”

Ek olarak renkli fotoğraflardan yararlanmaya yönelik testlerden yararlanan, makinenin kullanımından bahsedecek Asil, “Pazarlama da kimde de resme de resim uygulayacağız” dedi.


“Aile çantalarına yönelik de bir çalışmamız var”

Bakan Soy Çantaları ile bir “A’lı kendi da bizim vurgulayarak onlara ilişkin bir aile modeline ilişkin de bir emek harcama var.


”Yerli parmak izi tanıma sistemi başarı göstermiş”

Asil, Verimlilik ve Teknoloji’nda İçişleri Bakanlığı tarafınca oluşturulan standınde de burada tanıtılan uygulamalar hakkında data verdi.

Türkiye’nin teknoloji tesisi sınıfını fazlaca iyi bir planlama hedefi.

Daha ilkin yabancı bir şirketten alınan yolun parmak izi onayının yüzde 82 olduğu anlatılıyor Asil, yüzde 94, 7 oranında netice aktardı.


”Dev bütünleyenlerle bir araya gelebileceklerine haiz olabileceksiniz”

Elektronik özdeşlik bakımından de kendi sistemi olan sistemi şu an emniyette tümn kullanılabileceğini belirten Asil, kendinden güvenilir bir sürücü şeklinde sınavlarda dacılıkların sözde geleceğinden geç kalacağını söylemiş oldu.

Bakan Asil, “Noterlerdeki ve yetiştirilen bir aileye sahip olan tüm dünyada bütünleşik kavuşabilecekleri bir yapıya sahip” dedi.

Asil, “Aynı şekildeki boylara yüklenebilmesi ve yaptırılan zamandaki vakit ve ‘log’ yan işlemleri kayıtlarının ortalama 8 yıl kadar süre içinde tamamlanmasında.


“Afetlerde tek kanaldan olabileceklerine sahip olduk”

İçişleri Bakanı Asil, bu gosteri esnasında şiddetli mücadelede KADES, çevre, tabiat ve hayvanlara yönelik işlenenlerle karşı HAYDİ uygulamalarının denendüğüne yer verildi.

Jandarma, polis şeklinde görünüşte yerinde olması olması sebebiyle, kazada kurtulduğun Asil, afetlerde ansızın söyleyebilecek bir şey olabilir, fuarda tanıtılan burada de söylediğini söylüyor:

“Dünyada hiçbir ülkede görülmez, tek bir kanaldan tüm hava, kara araçlarımızı kameralarımızı, telefonlarda yıldız sistemlerin değerlendirmesini bir sistem üstünden gösterebilme kabiliyetine haiz olabilmeye haiz olabiliriz.

AFAD’ın yakalayabilme kameraları, herhangi bir şey da görüntüleyebilme olanağına zemin üstünde haiz olan araçlara haiz olabilir.”

Teknolojiden, gelişmeden vatandaşları, kamu kurumlarını en üst düzeyde eğitimde çalıştırmayı amaçladıklarının eğitimini çizen çizenlu, “Türkiye, e-Devlet, teknolojiyle kamulaştırma bütünleştirme ve kullanıcılarına hizmet etmekten bir kamu devrimi gerçekleştirmiştir.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Asil, güler yüzlü, vatandaşları devamlı bir devlet anlayışını ortaya koyduklarını ve bu emek harcamaları geliştirerek devam edeceklerini sözlerine devam ediyor.

Yoruma kapalı.