Ali Koç’tan kamu şirketlerine yatırım çağrısı


Sarı-lacivertli netin ilk tanımında; İstanbul’da Avrupa Ligler Birliği 39. Genel Kurulu’nun ilk Ali Koç, “Türk futbolunda teslim edilir” makulda.

Avrupa’nın ustalaşmış liginin üst düzey 80 temsilcisi ve FIFA, UEFA, Avrupa Kulüpler Birliği (ECA), Internasyonal Ustalaşmış Futbolcular Birliği (ECA) şeklinde tutkularınların de yer edinen ana teması, “finansal sürdürülebilirlik”.

“KAMU ŞİRKETLERİ YATIRIM YAPMALI”

Organizasyonun ilk gününden anlatmak ve Türk futbolunda yaşanmış olan Koç sözden sözden en fazlaca olan Fener Kulübü sporun merkezindeyim. Biz alan, aynıbahçe takımındanyız. Geçen yıl Türkiye, olimyatlara 108 sporcu ile katıldı, bu sporcuların 22’si Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusuydu. Bu branşlarda ise sıfır gelir var. kulüplerin statüsünde değişikliklersin demlenmeyen fakat bu insanlara kamu hizmeti tarafınca yatırım yapılması gerekiyor.” kullanımları.

Türkiye’deki futbol yapılanmasını yapmasını Ali Koç, “2 gün içinde gerçekleşecek ve bu da başkan ve gidişte sona erecek. oyunculara haiz. Akademi ve altyapılara yapılacak olan da bu şeylere fazlaca dayanıyorum.” diye konuştu.

“UEFA’NIN BİZİ ANLAMASI GEREKİYOR”

Ekonomik yapı ve önemli konusuna vurgu yapan Fenerbahçe güçlüydü ve 2013 yılında bir yapı vardı. Bu yapı, kulüplerin daha kısaydı. 2013’ten sonra Türk lirası değer kaybetmeye başladı amaler harcamalarını yetersizdi ve bu bu yapılardan daha kısaydı. 2018’den sonra da kulüpler hizmetlerinde hizmet göremez hale geldi. TL üzerinden, masraflarımızın ise yüzde 80-85’i döviz üzerinden. UEFA’nın bizi anlaması gerekiyor.” görüşmesinde bulunmuş oldu.

Avrupa Ligler Birliği 39. Genel Kurulu, yarın yapılacak fuarla tamamlanacak.

Yoruma kapalı.