Ücretsiz Doğum Haritası Hesaplama ve Yorumlama Programı

Genel hatları ile parasız bir yıldız haritası astroloji alanında donanımlı kişilerin deneyim ve bilgilerinin gelişen teknoloji yardımıyla hususi programlara aktarılmış şeklidir.

Kafi astrolojik bilgiye haiz olmamanız halinde de şahsınıza ilişik tamamen detaylı analizler içeren astroloji haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı çıkarmak için doğduğunuz ana ilişik detayları ve coğrafi konumunuzu girmeniz yeterlidir. Haritamı hesapla butonunu tıkladığınız anda derhal haritanızı çıkarmış olacaksınız.

Astrolojik yerleşimlerin kişisel yorum ve tahminlere dayalı tarafları olsa bile, aslına bakarsanız çoğunlukla aynı şeyleri ifade eder. Bu yüzden bire bir olmamakla beraber değişik astrologların verdiği bilgiler bir birleri ile örtüşür.

Bir zamanlar astrolojiyi iyi bilenlerin gök günlüklerini kullanarak, uzun uğraşlar sonucu çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, bu çağda değişen teknolojinin de yardımıyla oldukça kolay bir halde oluşturmak ve tüm detaylarını almak mümkün hale geldi.

Astrolojik natal harita bir insanoğlunun doğduğu esnada bulunmuş olduğu konuma (enlem/boylam) ilişkin astrolojik açıdan tesir eden Güneş ve öteki gezegenlerin bulunmuş olduğu noktaları ve aralarındaki ilişkileri gösteren bir haritadır.

İnternet üstünde yayında olan birçok ücretsiz doğum haritası yorumlama hizmeti bulunmakta. Bu servislere baktığımızda, mühim bir çoğunluğunun yalnızca işaret ve sembollere yer verdiğini, fakat bu ifadelerin ne manaya geldiğini hepimiz için anlaşılır halde açıklamakta yetersiz bulunduğunu görüyoruz. Oysa astrolojiyi kafi düzeyde bilmeyen kişiler açıklamalı ve kapsamlı doğum haritası verilerine gerekseme duyarlar. Bunu bildiğimiz için ikimiz de astroasist.com olarak detaylı yorumları içeren bir doğum haritası servisi olarak gösterim yapıyoruz.

Doğum haritası çıkarılması için lüzumlu olan verilerin doğru olması kesinlikle önemlidir ki, kimi zaman bir iki dakikalık yanlışlığın bile tüm gezegen ve burç konumlarını yanlış yönde etkileyeceğini bilmek gerekir. Natal (doğum) haritalarının en iyi şekilde çıkarılması ve anlamlarının izah edilebilmesi için, kişinin doğduğu anın kati olarak bilinmesi gerekir. Sitemizde parasız bir halde kullanımınıza sunduğumuz doğum haritası hesaplama programı da, saat ve dakika şeklinde giriş yapacağınız bu veriler çerçevesinde kişiye hususi natal (doğuma) harita sonucunu bilgileri ile beraber vermektedir.

Gök günlükleri (ephemeris) belli tarih ve konumlara gore Güneş, Ay, Venüs vb. gezegenlerin yerlerini görmeye yarayan tablolardan oluşur. Bu tablolara bakarak, astrolojik konumları görebilirsiniz buna karşın, gerek haritayı eksiksiz olarak çıkarmak ve gerekse sembolleri okuma ve yorumlama işinde yetersiz kalabilirsiniz. Harita verilerinin okunması sadece astroloji alanında uzmanlaşmış kişilerce yapılabilen karmaşık ve zor bir iştir. Bu alanda uzman astrologlardan ustalaşmış destek alabilir ya da sitemizin doğum haritası çıkarma yazılımını kullanabilirsiniz.

Güneş sistemindeki gezegenlerin pozisyonları her dakika değişse de, kişisel doğum haritaları belli bir doğum tarih ve saatine bağlı kalmak suretiyle uzayın bir resmi olması sebebiyle değişmez.

Natal (doğum) harita çıkarmak birçok edinim ve data gerektiren, son aşama karmaşık ve zorluk derecesi yüksek bir iştir. Bundan dolayı astrolog olmayanların kişisel astrolojik haritasını çıkarması, ihtiyaç duyulan astrolojik donanımlara haiz olunmadığı sürece olasılık dahilinde değildir. Sevindirici olan şu ki, teknoloji çağlarında olduğumuz bu günlerde bu hesaplamaları kolayca yapabilen bilgisayar destekli yazılımlar üretilmiştir. Hepimiz de uygulamamızı kendi yıldız haritanızı en kısa yoldan çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

Parasız Yükselen Burç Hesaplama Programı (ASC Ascendant)

Yükselen burç (1.Ev) tam olarak doğum anında mevcut lokasyonunuza gore, doğuda yükselmekte olan burca verilmiş olan isimdir. 12 evlik astrolojik sisteme gore çizilmiş olan astrolojik haritanızdaki birinci evinizdir. Pekçok insan kendisini Güneşin ifade etmiş olduğu burca gore izah etseler bile, dışarıdan bakılınca başka insanoğlu tarafınca değişik görünebilirler. Şu sebeple dışarıya verdiğimiz izlenim en fazla yükselen burçla alakalıdır.

Sitemizin hesaplama sistemiyle, herhangi bir astrolojik bilgiye ihtiyacınız olmaksızın yükselen burcunuzu bulabilirsiniz. İzleyeceğiniz yol oldukça kolay. Elbetteki doğduğunuz andaki saati net olarak bilmeniz kaydı ile. Uygulamamızdaki yükselen burç hesaplama kısmına, doğduğunuz saati ve doğduğunuz bölgeyi yazın, devamında çıkacak olan hesaplamayı yap butonunu tıkladığınızda işleminiz tamamlanacaktır.

Herkesçe malumdur ki, gün ışığından daha oldukça yararlanmak adına belli tarihlerde saatler ileri ve geri alınır. Son dönemlerde bizim bölgemizde bu uygulama sonlandırılmışsa da, yükselen burcu hesaplanacak kişinin doğum senesinde bu uygulamanın yapılıp yapılmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplama işlemleri bu ayrıntıya gore yapılmalıdır.

Yükselenin tespiti için gök günlüğü tablolarından yararlanılır. Bu kaynaklar hepimiz için deşifre edilemeyen teknik içeriklerden oluşur. Gök günlüklerinden tam olarak yararlanmak için astrolojik alanda ustalaşmış anlamda data ve beceri sahibi olmak gerekir. Bu mevzuda kati ve güvenli yöntemlerin başlangıcında bir astrologtan ustalaşmış destek almak ve çeşitli astroloji yazılımları kullanmak gelir. Sitemizi de bu iş için güvenerek kullanabilir, ASC (Ascendant) burcunuzu doğru bir halde bulabilirsiniz.

Kimi zaman internette yükselen burç bulma şekilleri araştırırken kimi rahat çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun hesaplanması mevzusunda doğru netice çıkaran bu şekilde rahat bir yükselen burç hesaplama cetveli bulunmamaktadır aslen. Baktığınız bir çizelgede, coğrafi koordinat yok ve yalnız Güneş burcu ve 2 saatlik arayla yükselen burç değişimi yapılıyorsa kıymet vermeyin. Şu sebeple gerçek yükselen burç hesaplama işleminde enlem/boylam derecesi, mahalli saat dilimi ve dolayısı ile de ileri/geri saat uygulaması hesaba dahil edilmelidir.

Yükselende konumlanan burcun neyi işaret etmiş olduğu ve dışarıya iyi mi bir görüntü yansıttığı, hesaplamayla beraber elde edilecek sonuçla birlikte verilmektedir. Bir natal haritada yükselen burcun önemi Güneş burcundan dahi yüksektir diyenler çoğunluğu oluşturuyor. Şu sebeple 1. Ev (yükselen) bulunduğunda tüm astrolojik yerleşimlerin öteki ayrıntıları da gün yüzüne çıkacak anlamına gelir. Doğum haritası analizlerinde tahminler muhakkak yükselene yerleşen burca gore yapılır. Yalnızca bu bile 1.Evin önemini anlamaya yeten kafi bir göstergedir aslen. Doğum anınıza ilişkin bilgilerle mutlak surette yükselen burcunuzu öğrenin. Bu tespit, kendinizi daha iyi anlamanızı, iyi mi bir imajınız bulunduğunu daha acele bilmenizi mümkün hale getirir.

Güneş Burcu Hakkında Tüm Detaylar ve Hususi Haritanız

Güneş’in konumlandığı burcunuz temel karakterinizi ve yaşantınızın olağan akışı esnasında durağan(durgun) kalan kişilik özelliklerinizi belirler. Bu özellikler sizin dünyaya parıldadığınız görüntü, içsel özelliklerinizdir. Gerçekte yaşam kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin ortasında bulunur ve aynen bu şekilde Güneş’in bulunmuş olduğu burcunuz da benzersiz kişisel odak noktanızı belirtir. Kişisel özelliklerinizi daha iyi anlayabilmek için websitemizdeki burç bulma uygulamasından yararlanabilirsiniz. Güneş, astrolojik sistemdeki en büyük güç olduğu benzer biçimde, bir doğum (natal) haritasında da en parlak güç olarak görülür. Güneş’in konumlandığı burç, öz benliğinizle ve hayatınızı sürdürdüğünüz müddetçe kim olmaya yaklaştığınızla bağlantılıdır. Kabiliyetlerinizi toplumla hangi yöntemlerle etkileşime sunduğunuzu ortaya çıkarmakla kalmaz ki bununla beraber haiz olduğunuz değerlerin, hedeflerinizin ve kişilik duygunuzun temel taşını oluşturur. Yaşlanma sürecinde, Güneş burcunuzla olan bağlantınız güçlenir bundan dolayı yaş ilerledikçe, kim ve ne olduğunuz mevzusunda kendinizi daha iyi anlama olanağına kavuşursunuz.

Ay Burcu Iyi mi Bulunur? Ay Burcu Iyi mi Hesaplanır?

Ay’ın simgesel anlamda koruyucu bir halde Güneş’in çevresinde dolaşması ve Güneş’in ışığını yansıtması benzer biçimde, haritamızdaki Ay da kendimizi hangi yöntemlerle koruduğumuzu, kendimizi iyi mi rahat ve güvende tuttuğumuzu bildirir.

Her astrolojik hesaplamadaki benzer biçimde, Ay burcunu bulmak için de doğum saatinin tam olarak bilinmesi istenmektedir. Bu bölümün doğruluğu önemlidir, bundan dolayı yalnızca ufak bir fark tamamen değişik bir burca işaret edebilir, bu yüzden güvenilir olmak adına kesinlikle titiz olunması gerekir. Bu bilgilere haiz olmanız halinde, internet sitemizdeki benzer biçimde gelişmiş altyapıya haiz bir otomatik hesaplama sistemi işinizi görecektir.

Duygusal alanlardaki pekçok mevzuda etkili olan Ay’ın natal haritadaki pozisyonu astroloji uzmanının titizlikle inceledikleri temel mevzular arasındadır. Astrolojik haritada, Ay’ın bulunmuş olduğu burç, bilhassa insanlara duygusal anlamda iyi mi tepki verdiğimizi ortaya koyar.

Bir haritadaki Ay burcu yerleşimi içsel dünyamızı ifade ediyor olmasından dolayı duygusal reaksiyonlarımızla ilgili birçok sorun Ay burcumuzla direkt ilişkilidir ki, keyfine vardığımız işler hatta alışkanlıklarımız bile Ay burcumuzun kapsama alanındaki konulardandır. Duygularımız üstündeki yönlendirici etkisiyle yaşamımızın tüm alanlarını ciddi derecede tesiri altına alabilir fakat, daha önemlisi sürdürdüğümüz ilişkiler üstündeki etkisidir. Ay burcumuz bilhassa sevgi beklentimizi, beslenme tipimizi ve duygusal anlamda rahata erme gereksinimlerimiz da etkisinde bırakır.

Şahsınızın yada doğum tarihini bildiğiniz birinin iç dünyasını daha iyi anlayabilmek için, web internet sitemizdeki Ay burcu hesaplama yazılımından faydalanabilirsiniz. Eğer haritanızdaki Ay’ın hangi burçta bulunduğunu bilmeyi istiyorsanız doğum saatinizi forma girmeniz gerekiyor. Arkasından hesapla butonuna tıklayın. İşte hepsi bu kadar. Eğer bir başkasına ilişik Ay burcu bilgilerine bakmak isterseniz ilgili kişinin doğum saatini, Ay’ın şuanki pozisyonunu bilmek istiyorsanız bugüne ilişik süre bilgilerini forma girmeniz gerekiyor. Bununla beraber ilgili tarih ve saat içinde Ay’ın bulunmuş olduğu astrolojik konumu ve o konumda ne özelliklerinin bulunduğunu görebilirsiniz.

Merkür Burcu Hakkında Tüm Detaylar ve Hususi Haritanız

Biriyle ilk tanışmış olduğunuzda, aslına bakarsanız Güneş’inin konumlandığı burcuyla değil, Merkür burcu ile diyaloğa gireriz. Merkür konumu, kalıpları tanımlama, data edinme ve çevreyle temas kurma şeklimizi temsil eder. Merkür düşünsel özelliklerimizi, yazarlıkla ilgili yeteneğimizi ve toplumsal hayatta iyi mi yazışma kurduğumuzu belirler. Merkür konumumuz yazışma tarzınızı belirlediğinden ve fikir dünyamızı şekillendirdiğinden dolayı, hayatımızın tüm alanlarında tesir sahibidir. Natal haritada bulunmuş olduğu yere gore anlam kazanan Merkür burcumuz, zeka seviyemizi ve bu zekamızı ne şekilde kullandığımızı gösterir. Merkür konumunuzdan aldığınız astrolojik etkiyi görebilmek için Merkür burcu programımızı kullanıp hesaplama işleminizi yapmanız gerekir.

Doğum Saatine Bakılırsa Venüs Burcu Hesaplama

Venüs burçlar kuşağında asla durmadan hareket ederken, her gün averaj bir derecelik yol kateder. Bu durum bir burçta neredeyse bir ay konakladığı anlamına gelir. Buna ek olarak on sekiz ayda bir kez retroya girer ki, Venüs’ünüzün konumunu belirlemenin en iyi yöntemi doğum haritasından yararlanmak ve doğum bilgilerinize gore hangi burçta bulunduğunu görmek için bir Venüs burcu hesaplama programı kullanmaktır. Haritadaki Venüs’ün yerleşimi değerleri yönettiğinden güzel duyu ve parayla ilişkimiz üstünde etkilidir. Bununla beraber en önemlisi, doğum haritamızdaki Venüs sevgiden anladıklarımızı, şefkat gösterme biçimimizi, aşktan ne anladığımızı gösterir. Bir insanla aranızdaki uyumluluğu idrak etmek için Güneş burcuna bakmak en rahat yoldur oysa ki, Venüs burcundan tespit yapmak direkt aşkın merkezine inmenin en etkili yoludur.

Mars Burcu Tamamı Parasız Harita Servisi

Diğerlerine gore Mars süratli bir halde hareket eden bir astrolojik cisimdir ve hangi tarihler içinde retro hareket ettiğine bağlı olarak iki – yedi ay içinde bir burçta kalabilir. Astrologlara gore Mars’ın tüm zodyak süresince hareket etmesi averaj iki yıl sürer. Bu 2 senelik döngüyü tam manada saptayabilir, şu anda neler yaşadığınıza ve iyi mi hissettiğinize gore hatırlatıcı işaretlemeler yapmış olursanız, bir sonraki Mars döneminde ne şekilde hareket edeceğiniz ve gücünüzü hangi yolla kullanacağınız hakkında ipuçları almış olmuş olursunuz. Mars burcunuzun ne tür etkisinde bırakır verdiğini idrak etmek, harekete geçme şekliniz ve motive olmak için neye ihtiyacınız olduğuyla ilgili data verir. Bu bilgiler, enerji yüklenmenize ve yaşamınızı daha kolay hale getirmenize yardım edebilir. Mars konumunuzu süratli bir halde bulmak için Mars burcu hesaplama programı kullanmalısınız.

Astrolojide Jüpiter Burcu Nedir? Ne İşe Yarar?

Burçlardaki Jüpiter’i takip etmenin değişik yolları bulunmaktadır. Çevrimiçi bir astroloji aracından yararlanarak tek işlemle Jüpiter’inizin pozisyon almış olduğu burcu zahmetsizce hesaplayabilirsiniz, heralde doğum tarihinizi ve yılınızı bilmeniz şartıyla. Bununla birlikte çevrimiçi Jüpiter burcu tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Astroloji haritanız var ise Jüpiter’inizin bulunmuş olduğu konumu buradan da görebilirsiniz. Eğer neyi ifade ettiğiyle beraber bu konuma detaylı bir halde bakmak isterseniz Jüpiter burcu öğrenme uygulamamızdan faydalanabilirsiniz. Jüpiter burcu sizinle ilgili fark edebileceğinizden daha çok data verir, algınızı genişletme ve bilincinizi yükseltme yöntemlerini gündeme getirir. Genişlemeyi ifade eden Jüpiter çoğu zaman bununla beraber bol miktarda terbiye ta getirir. Jüpiter burcunuzu doğru şekilde anlamış olmanız, daha çok şansı hayatınıza çekmenize destek sağlar.

Satürn Burcu Hesaplama Uygulaması Parasız

Uzun menzilli hareket eden bir gezegen olan Satürn, her bir burçta ortalama olarak iki yıl altı ay konaklar ve baştaki konumuna geri dönmesi 28 ila 29 yıl alır. O geri geliş zamanına Satürn’ün Dönüşü adı verilir ve bu bir tür olgunluk sürecidir. Bu, eşit yaşlarındaki insanların birbiriyle benzer yaşam dersleri öğrendiği şeklinde kabul görür. Sitemizde bulunan Satürn burcu bulma yazılımı yardımıyla Satürn’ün konumlandığı lokasyonu hesaplayabilirsiniz. Astroloji haritasında, Satürn’ün yerleşim gösterdiği burç, sınırlarımızı, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluklarımızı gösterir. Satürn’ün bulunmuş olduğu burç sorumluluklarımıza iyi mi yaklaştığımızı izah edebilir ve bununla beraber, düzgüsel bir halde ifade edemediğimiz ve hatta karakterimize ilişik olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret eder.

Yoruma kapalı.