Son dakika… ÖSYM'den KPSS açıklaması: İddialar asılsız

Son dakika... ÖSYM'den KPSS açıklaması: İddialar asılsız

ÖSYM, pazar günü gerçekleştirilen KPSS sınavına ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna yönelik iddialara yanıt verildi.

“İDDİALAR ASILSIZ”

ÖSYM’nin sosyal medyada gündem olan iddialarla ilgili açıklaması şöyle:

2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir. Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır.

SONUÇLAR 2 EYLÜL’DE AÇIKLANACAK

Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu pazar günü saat 10.15’te başladı ve sınavda 120 soru için adaylara 130 dakika süre verildi. Eğitim Bilimleri oturumu ise saat 14.45’te başladı. Bu oturumda adaylara 100 dakika süre verildi, 80 soru yöneltildi. Sınav sonuçları 2 Eylül’de açıklanacak.

KPSS 2022 Ön lisans başvuruları ne zaman ÖSYM? KPSS Ön lisans başvuru tarihleri 2022! KPSS 2022 Ön lisans başvuruları ne zaman ÖSYM? KPSS Ön lisans başvuru tarihleri 2022!

KPSS 2022 Ön lisans başvuruları ne zaman ÖSYM? KPSS Ön lisans başvuru tarihleri 2022!

Yoruma kapalı.