Son dakika: KPSS 2022 iptal mi? KPSS iptal edilirse ne olur? DDK dava açtı! ÖSYM KPSS son durum!

Son dakika: KPSS 2022 iptal mi? KPSS iptal edilirse ne olur? DDK dava açtı! ÖSYM KPSS son durum! – Günün Haberleri

Son dakika: KPSS 2022 iptal mi? KPSS iptal edilirse ne olur? DDK dava açtı! ÖSYM KPSS son durum!

Devlet Denetleme Kurulu (DDK), 2022-KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialar konusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan konuyla ilgili açıklama gelmişti ve ”Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.” cümlelerini belirtmişti. Peki ama KPSS iptali olur mu? 

2022-KPSS lisans oturumundaki bazı soruların, bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğu iddiasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iddiaların incelenmesi için dün DDK’ya talimat vermişti.

KPSS iptal olur mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KPSS 2022 ile ilgili çıkan iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kurulu’nu görevlendirdiğini açıklamış ve “Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.” ifadelerini kullanmıştı. Devlet Denetleme Kurulu, 2022-KPSS lisans oturumuna ilişkin iddialar konusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
 

Yoruma kapalı.