Kılıçdaroğlu, HDP Eş Başkanları Buldan ve Sancar ile görüştü: “Kürt sorunu dahil bütün sorunların çözüm adresi TBMM’dir”

Kaynak, kojenerasyon

Fotoğraf başlığı,

Mithat Sancar, Pervin Buldan, Kemal Kılıçdaroğlu

Milli İttifak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, adaylığına destek ziyareti kapsamında HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Meclis’te bir araya geldi. Görüşmede Kürt sorununun çözümünden belediyelere kayyum atanmasından siyasi tutuklamalara kadar geniş bir yelpazede ele alınan konular ele alındı.

Görüşmenin ardından Buldan ve Sancar ile ortak açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Kürt sorunu dahil tüm sorunların çözüm adresi TBMM’dir” dedi.

HDP’nin de içinde bulunduğu Emek ve Özgürlük İttifakı, toplantıyı yetkili tavsiyesi üzerinden değerlendirmeli, cumhurbaşkanlığı seçiminde izlenecek tavrı açıklamalı, aday göstermeyerek Kılıçdaroğlu’na destek vermelidir.

Millet İttifakı’nın 13. cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adaylığına destek arayan siyasi partilere ziyaretlerini sürdürüyor. CHP lideri, 18 Mart’ta HDP genel merkezinde yapılması planlanan ancak “program yoğunluğu” nedeniyle ertelenen HDP ziyaretini bugün TBMM’de yaptı.

Yoruma kapalı.