İttifakların ve partilerin oy pusulasındaki yerleri belli oldu

Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) yapılan kuraya göre ittifak ve partilerin sandıktaki konumları belirlendi.

Birleşik oylamada Alleanza Popolare 8., Alleanza Lavoro e Libertà 9., Alleanza Nazione 18. ve Alleanza Ata 19. sırada yer alacak.

Başkan ve 28′. Genel seçimlerde kullanılacak oy pusulalarında siyasi ittifak ve partilerin yerinin belirlenmesi için YSK’da kura çekildi.

DHA’nın haberine göre, iki aşamalı kura çekiminde ilk olarak ittifakın birleşik sandıktaki koltukları belirlendi.

İttifaklar sıralamasında ATA İttifakı’nda Adalet Partisi 1. sırada, Zafer Partisi 2. sırada; Cumhur İttifakı’nda Büyük Birlik Partisi 1., AKP 2., Yeniden Refah Partisi 3., MHP 4.; Millet İttifakı’nda Gelecek Partisi 1, Demokrat Parti 2, Demokrasi ve Atılım Partisi 3, CHP 4, İYİ Parti 5, Saadet Partisi 6; Emek ve Özgürlük İttifakı’nda Yeşiller ve Sol Parti 1. sırayı alırken, Türkiye İşçi Partisi 2. sırayı alacak.

Seçime tek başına katılacak siyasi partilerin oy pusulalarındaki yerleri ise şöyle; Yeni Türkiye Partisi 1., Türkiye Değişim Partisi 2., Millet Partisi 3., Hak ve Hürriyetler Partisi 4., Sosyalist Güçler Birliği 5., Genç Parti 6., Vatan Partisi 7., Büyük Türkiye Partisi 10., Adalet Birlik Partisi 11., Anavatan Partisi 12., Yenilik Partisi 13., Halk Kurtuluş Partisi 14., Milliyetçi Yol Partisi 15., Vatan Partisi 16., İttihat ve Terakki Partisi 17., Bağımsız Türkiye Partisi 20. sırada yer alıyor.

Yoruma kapalı.