İsrail tarafından öldürülen 2 yaşındaki Muhammed bebek için uluslararası soruşturma çağrısı

2023’ün başından bu yana 28 çocuğu katleden İsrail güçleri bir skandal olaya daha imza attı. İsrail askerleri, 1 Haziran’da Batı Şeria’daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimi Neveh Tzuf’a ateş açan Filistinlileri bulmak için yakındaki Nebi Salih kasabasına baskın düzenleyerek kasabanın giriş çıkışlarını kapattı. Baskında İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 2 yaşındaki Muhammed başından, babası Haytham Tamimi ise omzundan yaralandı. Filistinli çocuğun bugün hayatını kaybettiği açıklandı.

“UTANÇSIZ BİR SAVAŞ SUÇU”

FKÖ Ulusal Konseyi Başkanı Ruhi Futuh da yayınladığı bildiriyle olaya tepki gösterdi.

Bir çocuğun işgal güçleri tarafından öldürülmesini “utanç verici bir savaş suçu” olarak nitelendiren Futuh, çocuğun ölümünden İsrail’in aşırı sağcı hükümetinin sorumlu olduğunu vurguladı.

israilllll

Çocuğun öldürülmesi de dahil olmak üzere İsrail’in işlediği suçlara uluslararası toplumun sessiz kalmasının “adalet ve demokrasiye ihanet” olduğuna dikkat çeken Futuh, Birleşmiş Milletler’e bu olay ve İsrail’in diğer suçları için bir soruşturma komisyonu kurması çağrısında bulundu.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ABD'li Sue Binance ve kurucusu!ABD’li Sue Binance ve kurucusu!
Erdoğan 'Mangolar nerede?'  sorduğunda...Erdoğan ‘Mangolar nerede?’ sorduğunda…
Afet geri döndü!  Koşarak treni bloke ettiler ve durdurdular.Afet geri döndü! Koşarak treni bloke ettiler ve durdurdular.

Yoruma kapalı.