İçişleri Bakanlığı duyurdu: 'Eren Abluka-29 Operasyonu' başlatıldı

İçişleri Bakanlığı duyurdu: ‘Eren Abluka-29 Operasyonu’ başlatıldı – Son Dakika Haberleri İnternet

İçişleri Bakanlığı duyurdu: 'Eren Abluka-29 Operasyonu' başlatıldı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, terör örgütü PKK’yı ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Hakkari’de ‘Eren Abluka-29 (Hakkari-Çobanpınar) Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Sinan Aktay Operasyonu’ başlatıldı. İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde yürütülen operasyonda, jandarma özel harekat, polis özel harekat, jandarma komando ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 632 personel görev aldı.

Operasyonun ilk gününde, Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Çobanpınarı ve Değerli köyü kırsalındaki aramalarda; 2 adet AK-47 piyade tüfeği, 1 adet uçaksavar namlusu, 103 adet 12.7 mm uçaksavar mühimmatı, 273 adet AK-47 piyade tüfeği mühimmatı, 8 adet AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 4 adet ağır makineli tüfek mayonu, 2 adet makineli tüfek mayonu ve 1 adet roketatar gövdesi ele geçirildi.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Abluka operasyonlarının, halkın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarıyla devam ettiği belirtildi.

Tunceli'de teröristlerin kullandığı 3 sığınak imha edildi Tunceli'de teröristlerin kullandığı 3 sığınak imha edildi

Tunceli’de teröristlerin kullandığı 3 sığınak imha edildi

Yoruma kapalı.