GSB personel alımı başvuruları 2022 ne zaman? GSB personel alımı başvuru şartları ve kadro dağılımı!

GSB personel alımı başvuruları 2022 ne zaman? GSB personel alımı başvuru şartları ve kadro dağılımı! – Son Dakika Haberleri İnternet

GSB personel alımı başvuruları 2022 ne zaman? GSB personel alımı başvuru şartları ve kadro dağılımı!

GSB personel alımı başvurularıyla ilgili detaylar Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın duyurusu sonrasında gündemde yer aldı. Personel alımı tarihlerinin ve kadro dağılımının belli olmasının ardından GSB personel alımı şartları araştırılmaya başladı. Sosyal medya üzerinden yayınlanan duyuruda başvuruların İŞKUR (esube.iskur.gov.tr )üzerinden alınacağı kaydedildi. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecek.

GSB KADROLARINDAKİ POZİSYONLAR

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 767 sürekli temizlik işçisi, 144 engelli sürekli temizlik işçisi, 106 eski hükümlü sürekli temizlik işçisi alacaklarını duyurdu.

GSB PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Bakan Kasapoğlu sosyal medya hesabı üzerinden personel alımı yapılacağını şu sözlerle açıkladı;

“GSB ailesini günden güne büyütmeye, güçlendirmeye devam ediyoruz. 1017 sürekli işçi alımı için ilan detayları Resmi Gazete’de yayımlanacak. Başvurular ise 8-12 Ağustos tarihleri arasında İŞKUR üzerinden alınacak.

Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.”

GSB KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü yapılacak. Kura çekim yeri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek.

Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacak. Sözlü sınav yeri ve tarihleri (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek.

GSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Personel alımı başvuru şartları henüz belli olmadı. Ancak geçen yıl yapılan personel alımlarında başvuru şartları şunlar olmuştu;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

c) 18 yaşını tamamlamış olmak (23.08.2003 ve öncesi doğumlu olmak).

d) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

e) Özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak.

f) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

g) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

h) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

i) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

j) Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak.

k) Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

l) Başvurduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek.

m) Başvuru yaptığı kadro için aranan cinsiyet şartını taşımak.

Sözleşmeli öğretmenlik sonuç açıklama tarihi 2022… Sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik sonuç açıklama tarihi 2022… Sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik sonuç açıklama tarihi 2022… Sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yoruma kapalı.