Fenerbahçe Açıklama Yaptı! 4 Nisan Kurşunlanma Davası İçin Karar

Fenerbahçe Açıklama Yaptı! 4 Nisan Kurşunlanma Davası İçin Karar

Fenerbahçe açıklama yaptı 4 Nisan kurşunlanma davası için karar verildi. Fenerbahçe yöneticileri 4 Nisan 2015’te otobüste silahlı saldırıya maruz kalmıştı. Bu saldırı sonucu açıklamalar yapıldı. Saldırı için takipsizlik kararı çıktığını duyuran Fenerbahçe dava hakkında açıklamalarda bulundu.  4 Nisan 2015 tarihinde Fenerbahçe ve Rize arasında oynanan maçın hemen ardından sarı lacivertli takımın oyuncuları Rize- Trabzon yolu üzerinde silahlı saldırıya uğradı.  Fenerbahçe’nin takımı otobüsü kurşunlandı. Olayın ardından 8 yıl geçti.  8 yıl sonra olay hakkında joybet takipsizlik kararı çıktı.  Fenerbahçe yöneticileri bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. FB TV’ye konuşan yöneticiler 4 Nisan 2015’teki otobüse yapılan silahlı saldırı hakkında birçok açıklama yaptı.  Fenerbahçe yöneticileri arasında Fethi Pekin, Can Gebetaş ve kulübün avukatı İrfan Coşkun açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarda bulunan Can Gebetaş O dönemde devletin olayı ile yakından ilgilendiğini ve olayı ciddiye aldığını belirtti. Cumhurbaşkanı ve diğer bakanlar için açıklamalarda bulunan  Can Gebetaş o dönemde olayın çok ciddiye alındığını söyledi.  Bunun yanı sıra Gebetaş 2. kısımda olayın savsaklandığını belirtti. Bunun yanı sıra o dönemin Trabzon Valisi tarafından yapılan kurşun değil taştı açıklamalarını da dışarıda bıraktıklarını söyledi. Olaydan 8 yıl sonra takipsizlik kararı çekti bu konu hakkında da konuşan Gebetaş takipsizlik kararının skandal bir karar olduğuna vurgu yaptı. Bu kararın Fenerbahçe’nin hukuki alanını yok etmeye karşı verilen bir karar olduğunu da savundu.

İrfan Coşkun Kayıtların Olduğunu Söyledi

Fenerbahçe Kulübü’nün avukatı İrfan Coşkun kayıtları ne olduğunu söyledi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Coşkun elde bulunan HTS kayıtlarının var olduğunu söyledi. Aynı zamanda şüphelilerin birbirleri ile iletişim kurduklarını ve bu iletişimin de tespit edildiğini söyledi. Aynı zamanda bu kayıtlar ile şüphelilerin ifadelerinin de çeliştiğini vurguladı. İrfan Coşkun konu ile alakalı açıklamalarına devam etti. Yeni bir tanığın ifade vermediğini söyleyen Coşkun dosyaya yeni bir şey eklenmediğini fakat buna rağmen takipsizlik kararı verildiğini belirtti. Takım otobüsünün Rize’den harekete geçtiği zamanda faillerin de harekete geçtiğini vurguladı. Bu verileri görmek isteyenlerin dosya içerisinde bulabileceklerini de açıkladı.

Fethi Pekin “Davaya Bakan Hakim Tutuklandı”

FB TV konu ile ilgili geniş kapsamlı açıklamalarda bulunan Fethi Pekin “Davaya bakan hakim tutuklandı” sözlerine yer verdi. 15 Temmuz sonrası davaya bakan hakimin tutuklandığını söyleyen Fethi Pekin aynı zamanda hakimin hapis cezası aldığını da söyledi. Yakın bir zamanda Ankara’ya gitmeyi planladıklarını söyleyen Fethi Pekin burada açıkladıkları konuları yetkili yerlere de bildireceklerini belirtti. Aynı zamanda Fenerbahçe Kulübünün başkanı Ali Koç’un da konu ile yakından ilgilendiğini belirtti.  Amasya’da gizlilik kararı olduğu için gelişmeleri takip edemediklerini de söyledi.  Coşkun takipsizlik kararına reddettiklerini fakat incelenmeden taleplerinin fethedildiğini de söyledi. Aynı zamanda konu ile alakalı ilk bir hafta dışında çalışma yapılmadığını da vurguladı.

Yoruma kapalı.