E-OKUL LİSE TERCİH | LGS 2022 tercih kılavuzu ve meb.gov.tr lise tercihleri

E-OKUL LİSE TERCİH | LGS 2022 tercih kılavuzu ve meb.gov.tr lise tercihleri – Günün Haberleri

E-OKUL LİSE TERCİH | LGS 2022 tercih kılavuzu ve meb.gov.tr lise tercihleri

LGS 2022 tercihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatıldı. Sınav sürecinin sona ermesi ve sonuçların açıklanmasıyla birlikte adaylar elde ettikleri puanları öğrendiler. Peki, tercih süreci nasıl işleyecek?

LGS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI 

Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Geçiş Sınavı için tercih kılavuzunu da yayınladı. İşte adayların heyecanla bekledikleri o kılavuz…

LGS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTECEK?

2022 Ortaöğretim Geçiş Tercih ve Yerleştirme kılavuzu yayımlandı. Tercih dönemi 4 Temmuz Pazartesi günü başlayıp 20 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar devam edecek.

Yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar 25 Temmuz 2022 tarihinde “www.meb.gov.tr” adresinde ilan edilecek.

E OKUL LİSE TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.

Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler.

TERCİH EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ…

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.

LGS 2022 SONUÇLARI! meb.gov.tr LGS sonuç sorgulama linki... LGS sonucu ve yüzdelik dilim

LGS 2022 SONUÇLARI! meb.gov.tr LGS sonuç sorgulama linki… LGS sonucu ve yüzdelik dilim


Yoruma kapalı.