Deprem gündemiyle toplanan Millet İttifakı liderlerinden ortak açıklama: ‘Hukuki, idari ve siyasi sorumlular da arşivlenerek not edildi’

  • o yazdı, Ayşe Sayın
  • Başlık, Türk BBC, Ankara

Kaynak, Millet İttifakı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ilk kez bir araya gelen Millet İttifakı bünyesindeki siyasi parti liderleri, deprem sonrası yapılan hataların, kusurların ve eksikliklerin “aşikar” olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan depremin ardından “Yalan haber ve çarpıtmalarla halkımızı birbirine düşürmeye niyet edenlerin peşinden gidiyoruz. “Gün tartışma günü değil ama günü gelince sakladığımız defteri açacağız” sözlerine atıfta bulunan üst yönetim, “Hukukî, idari ve siyasi liderler de dosyalanarak arşivlere ve notlara işleniyor” dedi. anılarımızda”.

Liderler yaptıkları ortak açıklamada, hükümete yabancılara ev, arsa ve arazi satışını yasaklaması ve uzaktan eğitimden vazgeçmesi çağrısında bulundu.

İttifakın cumhurbaşkanı adayını belirleyeceği toplantıyı deprem nedeniyle iptal eden liderler, adayı netleştirmek amacıyla 2 Mart’ta toplanacak.

Yoruma kapalı.