Deprem bölgelerinde inşaat süreci nasıl işliyor?

Kaynak, DHA

Fotoğraf başlığı,

TOKİ Uygulama Şube Başkanı Yusuf Kızılgül, 13 Mart’ta Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu Merkez Mahallesi’nde kalıcı konut inşaatına başlandığını duyurdu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 7 Mart’ta yaptığı açıklamada, 6 Şubat depremlerinin ardından Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Malatya, Adana ve Osmaniye’de ihale sürecini tamamladıklarını söyledi. evin inşaatı başladı. Kurum, 13 Mart’ta yaptığı açıklamada, “72 bin 596 konut yapacağımız Kahramanmaraş’ta ilk kazıları gerçekleştirdik.”

Bakanlık, ihale sürecinin başlamasından bir gün önce 20 Şubat’ta yaptığı açıklamada, Emlak Konut, Yapım İşleri, Kentsel Dönüşüm, Mekânsal Planlama ve Milli Emlak Genel Müdürlüklerinin Toplu Konut koordinasyonunda koordineli bir şekilde çalıştığını söyledi. İdare (TOKİ).

Bu açıklamaların ardından türk bbc İhale süreci nasıl işliyor, hangi firmalar hangi bölgelerde inşaata başladı, bu arazilerin kadastro ve haritalamaları ne zaman tamamlandı, tamamlanan konutlarda kimler oturacak gibi sorulara cevap aradık.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ konuyla ilgili sorularımıza yanıt vermedi.

Yoruma kapalı.