Boşanma Avukatı Beykoz

Boşanma Avukatı Beykoz

Son dönemlerde boşanma kararı alan çiftlerin bir hayli fazla olduğunu biliyoruz. Ancak süreç hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan bu çiftler, boşanma sonucunda karşılaşacakları durumlar konusunda oldukça endişeli. Kendilerini neyin beklediğinden habersiz bir şekilde yola çıkmak istememeleri de gayet anlaşılabilir bir durum. Hatta sırf bu belirsizlikler yüzünden evliliklerine devam etmek zorunda kalan pek çok çift var. Ne yazık ki her gün pek çoğuyla denk geldiğimiz bu mutsuz çiftler çocukların da psikolojik olarak yıpranmasına sebep oluyor. Dolayısıyla gelecek bir neslin neredeyse tamamı çocukluk travmalarıyla baş etmek zorunda kalıyor. Uzmanların görüşü ise evliliğin kurtarılamayacağı durumlarda çiftlerin kendilerine ve çocuklarına zarar vermemesi için boşanma işlemlerinin bir an önce gerçekleştirilmesi yönünde. Bu konu hakkında uzman boşanma avukatı tavsiye ve görüşleri ise şu şekilde.

Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Çiftlerin boşanmanın gereklilikleri konusunda bir anlaşmaya varması ya da uzlaşma sağlayamaması davanın açılma şeklini belirler. Eğer çiftler mal paylaşımı, velayet, nafaka ve tazminat gibi konularda bir anlaşmaya varırsa anlaşmalı boşanma davasını, varamazlarsa çekişmeli boşanma davasını tercih edebilirler. Her iki durumda da boşanma sağlanmış olur fakat çekişmeli boşanma davalarının daha uzun ve sancılı geçtiğini söylemek mümkündür.

Anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davası bu hususta çiftlerden birinin aile mahkemesine sunacağı dilekçe ile açılır. Bu dilekçeyi taraflar bireysel olarak sunabilecekleri gibi anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma avukatı yardımı ile de bu işlemi gerçekleştirebilir. Tarafların Beykoz semtinde oturması durumunda başvuracakları mahkeme Beykoz Aile Mahkemesidir. Bu mahkemede açılan dava sonuçlanana kadar yine burada görülmeye devam eder. Bu sebeple boşanma avukatı İstanbul ve çevresinden bulunmalıdır.

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Boşanmaya karar veren çiftlerin akıllarındaki en önemli soru da boşanmaların ne kadar süre içinde gerçekleşeceğidir. Bu soruya net bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü açılan boşanma davasının türüne göre süresi de değişmektedir. Örnek vermek gerekirse anlaşmalı olarak açılan bir boşanma davası genellikle 10 gün ile 1 ay içerisinde sonuçlanırken, çekişmeli boşanma davalarında bu süre 1 yılı bulabilir. Hatta tarafların duruşmalara katılmaması, adli tatil sürecine girilmesi ve mahkemenin iş yoğunluğunun fazla olması sürenin uzaması konusunda etkilidir.

Boşanma Davalarında Gerekçe Göstermek Zorunlu Mu?

Boşanma davası açan eş dava dilekçesinde somut bir boşanma sebebi göstermek zorundadır. Burada belirtilen somut sebepler şiddetli geçimsizlik sebebi gibi genel nitelikte olabilirken; aldatma ve ortak konutu terk gibi sebeplerle özel nitelikte de olabilir. Eğer taraflardan birisi dava dilekçesinde bu sebeplerden birini sunmuşsa davanın yargılanması sırasında bu iddiaları kanıtlamalıdır. İddiaların kanıtlanamadığı durumlarda dava reddedilir ve boşanma gerçekleşmez. Yani davayı açan taraf hem boşanma nedenini göstermeli hem de bu nedeni somut delillerle ispatlamalıdır. Eğer bahsedilen boşanma sebebi davayı açan eşin kendi kusurundan kaynaklanıyorsa dava yine reddedilir. Boşanmaya gerekçe olarak sunulan sebeplerin ispatı ve davanın seyri açısından en iyi boşanma avukatı İstanbul ve çevresinde araştırılmalıdır. Bu sayede açılan boşanma davaları için disiplinli ve özverili bir çalışma yürütülebilir.

Beykoz En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Özellikle çekişmeli boşanma davalarında çiftlerin her zaman en iyi boşanma avukatı arayışına girdiklerini görüyoruz. Aslına bakıldığında bu durum eşlerin birbirine karşı üstünlük kurma çabasından başka bir şey ifade etmiyor. Dava sonucunda daha avantajlı bir duruma geçmek ve yasal hakları sonuna kadar kullanabilmek için İstanbul’da en iyi boşanma avukatı altın bir anahtar olarak görülüyor. Bu fikir için hem doğru hem de yanlıştır diyebiliriz.

Öncelikle bu fikir doğrudur çünkü alanında uzman ve deneyimli bir boşanma avukatından yardım almak boşanma sürecinin daha sağlıklı geçmesi konusunda oldukça etkilidir. Uzman bir avukat müvekkilin haklarını koruması konusunda başarılı, dava seyrini tahmin edebilecek kadar da deneyimlidir. Ancak her davanın farklı koşullarda açıldığı ve dava seyrinin farklı olduğu unutulmamalıdır. En iyi olarak bahsedilen boşanma avukatları bu yüzden her davada farklı sonuçlar elde edebilir. Bu sebeple İstanbul Hukuk Bürosu aramaya avrupa yakası ya da anadolu yakası olarak olaya yaklaşılmamalı, avukatla kurulan iletişim göz önüne alınmalıdır.

 

Yoruma kapalı.