Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? MSB ASAL 2022 Ağustos celbi sorgulama e-Devlet!

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? MSB ASAL 2022 Ağustos celbi sorgulama e-Devlet!

Askerlik yerleri ağustos celbi için geri sayım sürerken net tarih araştırması er adayları tarafından merak ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yedek subay/astsubay adayları ile erbaş/erlerin sevk tarihleri açıklandı. Toplamda üç grupta Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yükümlü sevk tarihleri belli olmuştu. Yapılan açıklamaya göre; seçim ve sınıflandırma sonuçları Temmuz ayının son haftası açıklanacak.

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ağustos ayı seçim ve sınıflandırma sonuçları 29 Temmuz 2022 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden, tabi oldukları celp ve sevk döneminde 7179 sayılı Kanunda belirtilen mazeretleri olmaksızın bakaya kalanlar (daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar dahil) er statüsünde askere sevk edileceklerdir.

ASKERLİK SEVK TARİHLERİ 2022

Yedek Subay/Astsubay Adayları ile Er (1’inci Grup) 18 Ağustos 2022

Er (2’nci Grup) 15 Eylül 2022

Er (3’üncü Grup) 13 Ekim 2022

Öğretmen iller arası yer değiştirme başvuruları ne zaman? MEB il dışı atama (tayin) sonuçları açıklama tarihi 2022! Öğretmen iller arası yer değiştirme başvuruları ne zaman? MEB il dışı atama (tayin) sonuçları açıklama tarihi 2022!

Öğretmen iller arası yer değiştirme başvuruları ne zaman? MEB il dışı atama (tayin) sonuçları açıklama tarihi 2022!

Yoruma kapalı.