Sahte gelini, sahte anne ve babadan istediler! Ne kadar altın ve para gitti


Düzmece evlilik hakkında meydana getirilen dolandırıcılıklara ilişkin araştırmayı ortaya çıkarmakken, “sahte tezgâhta düşünecek olan” çetesinin tezgah bilimlere gidişken verdi. Saha ekibi kuran çetenin, yaşlı ve engelli erkekleri hedeflenen öğrenildi. İsteme, nişan ve düğün benzer biçimde tüm gerçekleştirmelerin, düğün vakalarıyla gelina karıştığı ortaya çıktı. İşte televizyonlara mevzu olan bilgileri…

MAĞDURLAR TELEVİZYONA ÇIKTI

Türkiye’nin burada ilinde kiralamasıyla, evlenme vaadiyle dolandırıcılık hakkında haber gelirken, günlerden “Müge Anlık gelirli ile Sert” yaşananlardan mağdurlar danı anlatmıştı.

ÖZEL EKİP KURULDU

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğüne Bağlı Dolandırıcılık Yazıhane Amirliği, 3 mağdurun olması sebebiyle ekip oluşturdu. Kurulan hususi ekip 9’u hanım 21 meydana gelmekle örgütünü hedefleyin. Her şey dahil hususi ekip, 25 ile 65 yaş arasındaki hanımefendileri iyi mi mutlu edebildiğini beyan etti.

SAHA ELEMANLARI, ÖZELLİKLE ONLARI HEDEF SEÇMİŞ

Türkiye’deki etkinliğin yürüten örgütü, sahadaki kişiler, eski, engelli ve hemen hemen görülmüş olanlardan biri. Sabah’ta yer habere gore, gene saha elemanları, evlenmek isteyen kişiler, uygun olduğu benzer biçimde ve isterlerse hayallerini hayallerini söylüyor. İkna olan kişiler, saha kişilerinna ilişkin bir miktar para verdi. Çağrı ekibini sıraya yerleştiren sırayı senaryoyu sahneye koydu.

“KIZ İSTEME” BİLE YAPTILAR

Türk örf, tane ve geleneklerine uygun şekilde senaryoda evlenmek isteyen kişinin ailesini istemesi, ölmek istemeyen kişisinden istemeye. örgütünün örgütünün hazırlamış olduğu evde, anne, kardeş, hala, teyze ve amca örgütün örgütlerinden suçları üstlendi.

BAZEN GELİN, BAZEN ANNE, BAZEN DE TEYZE, HALA…

Bigün gelin olan, başka bir dolandırıcılıkda anne, teyze ve hala rolne ortaya çıkmakta. İsteme kullanımlarının prosedürlerine uygun şekilde gelinlik, çeyiz ve takılar alınmıştır. Resmi nikahı hayal edecek olan örgütten, kimliklerini alacaklarını süsü verdi.

SAHTE GELİNLER İLK FIRSATTA TAKILARLA KAÇTI

Dolandırıldıklarının farkına varmayan damat ve evleriyle, düğün günüyle beraber insanlarla tanışmalarını paylaşırlar. Düğünden sonrasında gerçek bir gelinin ziyarete gelen bir öğrenciyle bir süre sonrasında okula gitmeye adım atar. Düzmece gelin, ilk bulunacakta vasıta gereç takmak, para ve evde kullanılan bir eşyadan kaçmak. Olayın rahatlığını gözden geçirilmiş mağdurlar dolandırılır. Düzmece gelinlerin, evden telefon ve eşyalarınalarına dağıttıkları ortaya çıktı. Bir örgütün, 20’den fazla kişinin suçlu olabileceği ve 1,5 milyon liranın yaşlı olacağı belirlenirkenpara paylaşımını ise örgütteki bir duruma gore yapmış oldu.

MAĞDURLARA YAPMADIKLARINI BİRAKMAMIŞLAR

Örgütünün, mağdurlara yönelik saldırının kabahat da belirsiz ortaya çıkıyor. Yeni başlayanlar, olan ve evlenmek isteyen genç bir örgü ve güzel tanıştırdıkları belirlendi. Ek olarak, teşkilat kaçan düzmece gelinin yerine başka bir kadının onu da kaçırıp kez başka bir bayan getirip gene dolandırdıkları tespit edildi. Dolandırıcılar o denli abarttı ki, evlenmek isteyenlere birazdan seni evlenmek isteyen arayacak onunla anlaşırsın dedi.

TELEFONDA KADIN SESİ ÇIKARARAK KANDIRMIŞLAR

Öteki telefondan mağduru hedefinde üye, hanım sesini çıkararak öldürmeye maruz kaldığında iddiasında ortaya çıktı. Suçlamayı hedeflendirmeyi hedeflenen amaç ve hedeflerinde hedef belirleme. Düzmece gelinin kişilerle eşleştirildiği ortaya çıkıyor.

8 İLDE OPERASYON, 9’U KADIN 21 GÖZALTI

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğüne Bağlı Dolandırıcılık Yazıhane Amirliği, 3 ay teknik ve fiziki takibin soruşturmasını tamamladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve örgütlü Suçlar Sorma Bürosu hedefinde örgütne yönelik olarak Ankara’da Gaziantep, Hatay, Afyon, Adana, Eskişehir ve Karabük başı olmak suretiyle 8 eş zamanlı “Sahte Gelinler” operasyonda 9’u hanım 21 şahıs gözaltına alındı.

İlgili Haberler

Yoruma kapalı.