Kripto para sektöründe günün öne çıkan gelişmeleri Yazar Investing.comInvesting.com – Kripto para gündemde vakalar manşetlerden düşüşken son olarak Terra ekibi, rezervlerinin son durumuyla gündem. Bunun yanında USTları için bir ücret ödemesi için kullanacaklarını dile getirdiler. Gündemin mühim bir parçası ise bugün El Salvador’da 44 ülkenin temsilcisinin dijital ve Bitcoin’den meydana gelmesi için bir iktisat meydana geldi.

Günün öne çıkan gelişmelerinden hazırlamış olduğumuz özete, haberimizin devamında göz atabilirsiniz.

Polygon ekibi, Terra projelerinin süratli bir halde Polygon ile geçmiş olmasına destek olacak

Sanayi birimleri, Terra destek yardım etmek için kollarıydı. Mayıs Pazar Polygon Studios CEO’ Ryan Wyatt, değişik Terra projelerinin Blockchain’e gittiğine gününa yardımcısuu yazdı.

Polygon’un yaratıcısı Sandeep Nainwal, paylaşımlı zincirleme olan Terra topluluk projelerinin Polygon PoS zincirini tercihini söylemiş oldu.

Grayscale, Avrupa’daki İlk ETF’sini başlatıyor

Grayscale’in kripto para ETF’si Londra Menkul Kıymetler Borsası, Almanya’nın Deutsche Börse Xetra’sı ve İtalya’nın Borsa Italiana’sına kote olacak.

Dünyanın en büyük ekonomik işletmesi Grayscale Avrupa’da borsada görücüye çıkacağını bildirdi. “Bloomberg Grayscale Future of Finance Index”ini izleyecek ürün, 17 Mayıs sınıflarından itibaren İngiltere, Almanya ve İtalya’da ticarete mevzu olacak.

FTX CEO’su Bitcoin’in ödemeleri için hazırlanmayı düşünüyor

FTX CEO’su Sam Bankman- Fried, Financial Times’a verdiği bir röportajda, Bitcoin’in kaynağından ve yüksek müracaat sebebiyle bir ödeme olarak geleceği iddia ediyor. Sam Bankman-Fried, hisse ispatı Blockchain ağlarının, daha ucuz ve daha azca güce gereksinim için lüzumlu olarak çözümler olarak daha uygun bulunduğunu düşünüyor.

Bankman-Fried, Bitcoin’in “bir ürün, bir emtia ve bir değer potansiyeline” haiz bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Circle, USDC rezervinin içinde nakit ve kısa vadeli ABD Hazineleri ile desteklendiğini Söylemiş oldu

Circle CEO’su USDC rezervi nakit olarak ve vadesi 3 ay olan ABD Hazinesinden oluşan kısa vadeli ABD hazinesinden elde edilecek olan dile getirildi.

Circle’ın CFO’su şirketinden önde gelen muhasebe şirketi Grant Thornton International’dan aylık tasdikler yayımlandığını altını çizdi. Fox-Geen blog yazısında, “ USDC rezervi, az tamamlamadaki USDC sayısı son derece değerlidir ve bu gerçeğin USDC güvenliğine yönelik desteği sağlar” dedi.

ekibi, Shiba bakiyesi 450 milyon SHIB balkeni yaktı

Shiba topluluğu SHIB kripto paralarını yakmaya devam ediyor, bu sefer yarım milyar SHIB tokeninin yakımı gerçekleşti.

Öteki taraftan devamın Shiba bakiyeleri devam ediyor. günlerin ilk araçları WhaleStats, balinalarının toplam 703.2625 dolar değerinde SHIB tablolarını bildirdi.

Belirli bir platformda internet sayfasındaki güncel bilgiler, portföylerin yüzde 11 oranında azalarak bu sayılara kadar 566.404.165 $ değerinde Shiba’ya gösterilenü gösteriyor.

Kurucusu hard fork testnetlansmanı için zamanını duyuracağı duyuruldu

Cardano’nun kurucusunun Input Output Global (IOG) ve CEO’su Charles Hoskinson, yaklaşmakta olan Vasil Hard Fork’un planlandığı şeklinde uygulanabildiğini yineledi.

Yakın tarihte bir YouTube videosunda yayılan Hoskinson, Vasil Hard Fork’un 29 Haziran 2022’de sürüleceğini söylemiş oldu. Sadece, site için kontrol ağının bu ay içinde dağıtılması planlanıyor.

Yazar: Günay Caymaz

Yoruma kapalı.